українська російська англійська
Андрій Рева: Питання щодо виплат переселенцям, які мешкають на підконтрольній Україні території, врегульовані
15.06.2016 | 14:50
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Уряд врегулював питання своєчасного забезпечення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. 8 червня 2016 року до постанови № 509 від 1 жовтня 2014 р. було внесено зміни, якими регулюється своєчасне отримання пенсій та інших соціальних виплат переселенцями з Донбасу й Криму та відміняється проставлення відмітки Міграційної служби. Сама довідка набуває статусу безстрокової.  

«Постанова  №637  врегульовує питання призначень і виплат соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, - зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева. - До змін у постановах  №509 і №637 виплати були прив’язані до місця реєстрації ВПО, і  кожні шість місяців потрібно було підтверджувати цю реєстрацію. Без штампу Міграційної служби довідка ВПО була не дійсна».

«Відтепер, по-перше, встановили, що довідка діє  на безстроковій основі (раніше  постанова передбачала тісні шестимісячні  терміни). А, по-друге, у Державної міграційної служби забрали повноваження реєструвати місце перебування ВПО. Але в місцевих органів влади  виникли деякі проблеми з обліком тих, хто реально мешкає на нашій території. Тобто  в процесі роботи над змінами до постанови №509 виникло інше питання, яке порушили компетентні органи: а як буде здійснюватися  контроль за виплатами? Якщо ми однією постановою  зняли бюрократичні перешкоди, то ми зобов’язані прописати, як саме  здійснюється контроль за коштами. Що й означено в постанові №637.  Наголошую, що предмет регулювання постанов №637 і №509 стосується внутрішньо переміщених  осіб, які переїхали на територію, підконтрольну Україні», - підкреслив Андрій Рева.

На думку Міністра, виплата пенсій і соцвиплат на окупованих територіях - це компетенція вищого, ніж Міністерство соціальної політики України, міждержавного рівня.

Нагадаємо, у січні 2016 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яким встановлювалось, що довідка, яка видається ВПО, є безстроковою, а вимога відмітки про реєстрацію скасовується. Однак, подекуди довідки зі штампами міграційних служб у переселенців продовжували вимагатися на підставі прийнятої Урядом ще в 2014 році постанови №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».  Отож, значна  кількість переселенців, які дійсно мешкають на підконтрольній Україні території, не мала можливості отримати свої законні пенсії та виплати.

 

версія для друку