українська російська англійська
Прем'єр-міністр та Спікер Конгресу США Пол Раян обговорили питання боротьби з корупцією в Україні та плани Уряду щодо проведення реформ
15.06.2016 | 19:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у середу, 15 червня, у рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки провів зустріч зі Спікером Конгресу США Полом Раяном. Головними темами обговорення сторін стали плани Уряду щодо проведення реформ в Україні, питання боротьби з корупцією та ситуація на Донбасі.

Володимир Гройсман підкреслив налаштованість Уряду України на проведення рішучих  змін та окреслив основні завдання порядку денного реформ. За його словами, одним з найголовніших напрямків роботи Уряду є посилення боротьби з корупцією. "Корупція забирає у нашої країни майбутнє", - підкреслив він.

Так, Уряд докладає зусиль для забезпечення початку роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. Також незабаром буде введене в дію електронне декларування державних службовців. "Це дає можливість робити абсолютно прозорою і публічною кожну людину, яка працює сьогодні у владі", - зазначив він.

Крім того, Уряд прийняв низку рішень, що дозволять побороти корупцію у різних сферах, зокрема щодо запровадження єдиної ринкової ціни на газ, початку публічної приватизації державних підприємств та реформи державної служби, що також сприятиме подоланню інституційної слабкості.

Серед пріоритетів роботи Уряду – забезпечення макроекономічної стабільності та продовження співпраці України з Міжнародним Валютним Фондом, додав він.

Володимир Гройсман нагадав, що нещодавно український Парламент ухвалив зміни до Конституції у частині правосуддя, що дозволить розпочати судову реформу в Україні та перезавантажити судову систему.

Голова Уряду поінформував представників Конгресу США про ситуацію на Донбасі. Володимир Гройсман наголосив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей та закликав не забувати про окупацію Криму, що "перетворився на військову базу Росії". Сторони також обговорили питання збереження санкцій відносно Російської Федерації.

Володимир Гройсман позитивно оцінив підготовку українських Збройних Сил американськими інструкторами і наголосив на можливості її подальшого продовження. Голова Уряду також зазначив, що Україна потребує ефективного оборонного озброєння. "Навчання, підготовка, озброєння, модернізація – це те, чого сьогодні потребує українське військо", - зауважив він.

Прем'єр-міністр висловив співчуття у зв'язку із загибеллю американських громадян у терористичному акті в Орландо.

Володимир Гройсман зазначив, що це його перший міжнародний візит як Прем'єр-міністра України, а також подякував за підтримку України Конгресу США та особисто Спікеру Полу Раяну, що особливо важливо у контексті російської військової агресії.

 

версія для друку