українська російська англійська
Уряд працює над досягненням енергетичної ефективності та незалежності України, - Володимир Гройсман під час зустрічі із Міністром енергетики США Ернестом Монізом
15.06.2016 | 21:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з Міністром енергетики США Ернестом Монізом у м. Вашингтон у рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки у середу, 15 червня. Сторони обговорили плани Уряду на шляху досягнення енергетичної незалежності України.

Володимир Гройсман наголосив, що енергетична незалежність є питанням національної безпеки України. «Наше завдання - диверсифікація, стати енергетично ефективною державою, і ми над цим сьогодні працюємо, - заявив Володимир Гройсман. - Реформа енергетики є одним з важливих пріоритетів, які ми робимо».

Прем'єр-міністр поінформував про перші кроки Уряду у цьому напрямку. Так, 1 травня Уряд запровадив єдину ринкову ціну на газ, нагадав Володимир Гройсман. Таке рішення сприятиме подоланню корупції у сфері, стимулюватиме збільшення власного видобутку газу в Україні та досягнення енергоефективності у країні. Водночас буде забезпечена соціальна адресна підтримка тих, хто потребує такої підтримки після запровадження ринкової ціни на газ. «Енергоефективність це питання нашого порядку денного», - підкреслив Володимир Гройсман.

Також у фокусі уваги Уряду – атомна енергетика та розвиток альтернативної енергетики, зазначив він. Найближчим часом Уряд затвердить стратегію розвитку гідроенергетики. За словами Прем'єр-міністра, потенціал частки галузі гідроенергетики може бути збільшено до 15,5% у балансі вироблення електроенергії у країні порівняно з 8,5%, які є сьогодні.

Окремо Голова Уряду наголосив на необхідності модернізації та реструктуризації українських шахт.

Крім того, Уряд концентрує зусилля на реформі НАК «Нафтогаз», зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр подякував за підтримку уряду Сполучених Штатів Америки в енергетичній галузі. «Уряд абсолютно відданий реформам, тому що ці реформи потрібні Україні і українцям», - зазначив він та висловився за поглиблення двосторонньої співпраці.

У свою чергу представники Міністра енергетики США запевнили у готовності підтримувати Україну та співпрацювати у напрямках досягнення енергоефективності в Україні.

 

версія для друку