українська російська англійська
Агентством США з міжнародного розвитку анонсовано надання Україні додаткової допомоги у рамках реформування енергетичної галузі, судової системи та проведення децентралізації загальним обсягом у 142 млн. доларів, - зустріч Прем'єр-міністра з Адміністратором USAID Гейл Сміт
16.06.2016 | 16:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у Вашингтоні у рамках візиту до Сполучених Штатів Америки у середу, 15 червня, провів зустріч з Адміністратором USAID Гейл Сміт. Сторони обговорили напрямки поглиблення двосторонньої співпраці, а також хід проведення Урядом реформ.

Володимир Гройсман поінформував співрозмовників про пріоритети роботи нового Уряду. Серед найважливіших завдань, зокрема, забезпечення макроекономічної стабільності, запуск повноцінної системи боротьби і запобігання корупції, дерегуляція і створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

«Наше завдання - в тому, щоб максимально наростити економічний потенціал нашої країни», - підкреслив він.

Прем'єр-міністр також зауважив, що Уряд прагне досягти максимальної прозорості в енергетичній сфері,збільшити власний видобуток газу в Україні та демонополізувати ринок. З цією метою 1 травня Уряд запровадив ринкову ціну на газ та продовжив реформу НАК «Нафтогаз».

Також розпочата реформа державної служби, що сприятиме подоланню інституційної слабкості та підвищення якості державного управління у країні. Володимир Гройсман наголосив, що має бути впроваджене відкрите урядування та якісне, відкрите надання послуг.

Адміністратор USAID Гейл Сміт запевнила у готовності Агентства США з міжнародного розвитку продовжувати підтримку проведення реформ в Україні. Так, за її словами, USAID запланувало допомогу Україні в енергетичній сфері,  децентралізації та судовій реформі, загальною сумою 142 млн. доларів, зокрема 70 млн. доларів на забезпечення реформи енергетичного сектору України, 50 млн. доларів на підтримку децентралізації та 22 млн. доларів для забезпечення судової реформи. USAID також зацікавлене у підтримці новоствореного Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, відзначила Гейл Сміт. Це частина того пакета фінансової підтримки реформ, яку анонсував Віце-президент США Джо Байден під час зустрічі із Прем'єр-міністром.

Володимир Гройсман наголосив на важливості поглиблення співпраці із USAID та подякував за підтримку. «Ваша підтримка дала нам можливість реалізувати багато завдань, - зазначив він. - Я усіляко підтримую подальше поглиблення нашої співпраці і розширення взаємодії».

 

версія для друку