українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: Законом про квоти ми посилили національну безпеку України
16.06.2016 | 17:12
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Верховна Рада прийняла закон, яким запроваджуються квоти для україномовної пісні на радіо. «За» проголосувало 268 народних депутатів. Ініціатор ідеї запровадження квот  Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко у своєму виступі у парламенті наголосив про надзвичайну важливість його прийняття саме сьогодні.

«Цей варіант враховує усі побажання музикантів, радійників, представників громадськості, депутатів та урядовців. Ведення квот – це не мовне питання. Це питання гуманітарної, а значить національної безпеки України. Щонайменше 35% пісень тепер на радіо гарантовано будуть лунати українською. Труднощі, що супроводжували прийняття цього закону, лише підтверджують, наскільки фундаментальними для України є питання національної ідентичності. Які тепер прямо стали питаннями національної безпеки», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Згідно закону, відтепер телерадіоорганізації повинні забезпечувати частку пісень українською мовою в обсязі не менше 35% від загального обсягу пісень на протязі доби, зокрема, не менше 35% від загального обсягу пісень  у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 години.

Тим радіостанціям, які транслюють пісні офіційними мовами Євросоюзу в обсязі не менше 60% загального обсягу пісень, квота для україномовної пісні буде становити не менше 25%.

Також у законі сказано, що при здійсненні радіомовлення не менше 60% добового обсягу ведення передач має проводитися українською мовою. Крім того, квоти вводитимуться поетапно. В перший рік з моменту набуття чинності закону  частка пісень становитиме не менше 25%, на наступний рік – 30%, далі – 35%. 

Українські музиканти схвально сприйняли прийнятий закон про квоти.  На думку фронтмена гурту «MadHeads» Вадима Красноокого, вже найближчим часом української пісні в ефірі стане більше.

«Мені приємно розуміти, що у Верховній Раді знайшлася достатня кількість патріотів, які підтримали нашу ініціативу, незалежно від  інтересів різних політичних сил. Звісно, це лише перший крок, який не вирішить всіх питань та проблем української музики й культури. Але  оскільки цей крок є вдалим, мені дуже радісно спостерігати, як наша країна та наші люди змінюються на очах» - поділився своїми враженнями музикант.

На думку співачки Ейри, закон принесе значні плоди не тільки для культури, а й для процвітання України.

«Реальна ситуація з піснями на радіо відображає незахищеність українського народу у радіопросторі. Їдеш Україною, вмикаєш FM-станції і не розумієш в якій країні ти перебуваєш. Я вважаю, що якщо хочеш, щоб тебе поважали – поважай себе сам! Давайте поважати своє!», - переконана Ейра.

 

версія для друку