українська російська англійська
Робоча група з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації обговорила пріоритетні напрямки діяльності у сфері освіти на 2016 рік
16.06.2016 | 17:34
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

15 червня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України за участю першого заступника Міністра Інни Совсун відбулося чергове засідання робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти.

Під час засідання були порушені питання удосконалення міжвідомчої статистичної звітності та шляхи реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Безпеки ООН 1325.

Учасники засідання окреслили пріоритетні напрямки діяльності Міністерства освіти і науки на 2016 рік щодо реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Безпеки ООН 1325. Членами робочої групи було запропоновано кроки щодо реалізації плану. Міністерство освіти і науки перевірить, як дотримуються у вищих навчальних закладах права на рівний доступ до військових кафедр дівчат і хлопців. Також було запропоновано внесення змін до нормативно-правових актів задля забезпечення доступу до вивчення предметів «Захист Вітчизни» та «Основи медичних знань» учнів без гендерного розрізнення.

Члени робочої групи наголосили на необхідності збору та аналізу інформації про виконання Державної програми забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків до 2016 року. Учасниками засідання була підтримана пропозиція щодо залучення департаментів Міністерства до цієї роботи. Дані профільних департаментів будуть доповненні інформацією від учасників засідання, громадських і міжнародних організацій. Зокрема, про роботу Всеукраїнської мережі центрів гендерної освіти у ВНЗ.

Учасники засідання обговорили можливе розширення складу робочої групи та залучення до роботи більшої кількості зацікавлених у питаннях політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти сторін.

Слід зазначити, що робочу групу з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти було створено 3 липня 2015 року наказом Міністерства освіти і науки України № 713  (зі змінами, внесеними наказом МОН №1007 від 06.10.2015). Основна мета діяльності робочої групи – аналітичне та організаційне забезпечення розробки та впровадження політики гендерної рівності та сприяння Державній програмі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року в межах компетенцій Міністерства.

 

версія для друку