українська російська англійська
Додаткова фінансова підтримка США буде спрямована на підтримку реформ судової системи, митної служби, децентралізації та досягнення енергетичної незалежності, - Володимир Гройсман
16.06.2016 | 19:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Віце-президент США Джо Байден під час зустрічі із Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом оголосив про виділення додаткової фінансової підтримки Україні у розмірі 220 млн. доларів, яка буде використана на підтримку реформ судової системи, митної служби, децентралізації та досягнення енергетичної незалежності.

«Учора була зустріч із Віце-президентом США Джозефом Байденом, де ми обговорили порядок денний наших двосторонніх стосунків. І я дякую пану Віце-президенту за оголошену учора додаткову фінансову підтримку на реформи 220 млн. доларів, які будуть направлені в Україну», - заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман журналістам після щорічної конференції Центру американсько-українських відносин «Providing Ukraine with an Annual Report Card» у четвер, 16 червня.

Додаткові ресурси спрямовані на потреби реформи судової системи України, митної служби, децентралізації та зниження залежності від російського газу. Також США виділять 60 мільйонів OPIC (Корпорація закордонних приватних інвестицій) для підтримки інвестування в Україну, зокрема в сектори агробізнесу, охорони здоров’я, нерухомості та ін.

«Це нові ресурси, які були оголошені Віце-президентом Джо Байденом за результатами нашої зустрічі і обговорення реального стану справ», - зауважив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр нагадав, що нещодавно США підписали Угоду на виділення кредитних гарантій у розмірі 1 млрд. доларів для забезпечення макроекономічної стабільності.

Він також зазначив, що Агентство США із міжнародного розвитку готове продовжити свою підтримку України у проведенні реформ.

«Ця підтримка буде лише тоді, коли будуть реформи. Не може бути так, щоб ми вимагали підтримки і нічого не робили, ні. Ми будемо далі робити зміни, необхідні для того, щоб економіка України почала зростання, і це спільне наше з вами завдання», - зауважив Володимир Гройсман.

Зустріч Прем’єр-міністра із Віце-президентом США Джо Байденом відбулася у середу, 15 червня. Віце-президент Джо Байден привітав перші кроки нового Уряду, які дозволили активізувати реформи, зокрема в судовій та енергетичній сфері. Він також дав високу оцінку розпочатому процесу приватизації.

Він запевнив, що США продовжуватимуть підтримку України на шляху реформ, зокрема задля викорінення корупції та підвищення рівня прозорості, а також виконання плану співпраці із МВФ.

В контексті реформи митниці, Джо Байден відзначив важливість міжурядової угоди про взаємну допомогу між митними адміністраціями України та США, яка була укладена в травні цього року, а також повідомив, що наступного тижня в Україні перебуватиме 3-тя місія Митної та прикордонної служби США для оцінки потреб для здійснення Україною реформ у цій сфері. Сторони також обговорили кроки для подальшого реформування енергетичного сектора.

Віце-президент зауважив, що США займатимуть тверду позицію в координації з європейськими партнерами задля повного виконання Росією Мінських домовленостей та мирного врегулювання на Донбасі.

 

версія для друку