українська російська англійська
Володимир Гройсман: Корупція - це те явище, яке забирає у нас майбутнє, і ми маємо здолати цей виклик
17.06.2016 | 00:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

 

Уряд продовжить наполегливо викорінювати корупцію, що перешкоджає проведенню реформ у всіх сферах життя та забирає майбутнє у країни та українців. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час щорічної конференції Центру українсько-американських відносин "Providing Ukraine with an Annual Report Card" у м. Вашингтон у четвер, 16 червня.

"Корупція, і я це підкреслюю, - це те явище, яке забирає у нас наше майбутнє, і ми маємо здолати цей виклик. Реформи дають нам шанс і можливості, а корупція забирає у нас цей шанс і забирає можливості. Ми будемо рішучі, щоб побороти це явище", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр поінформував присутніх про перші дії Уряду щодо подолання корупції в економіці.

Як приклад, Володимир Гройсман навів запроваджену Урядом систему публічних електронних закупівель ProZorro, що забезпечила прозорість і відкритість здійснення закупівель та економію державних коштів.

Також Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо упровадження єдиної,  ринкової ціни на газ. Це дозволило припинити зловживання на різниці ціни на газ. Списаний на населення газ продався за комерційною ціною, через що країна щороку втрачала сотні мільйонів доларів, а "ділки здобували королівські титули на газових оборудках - є газові королі і газові королеви".

Володимир  Гройсман зазначив, що ведеться підготовка до приватизації державних підприємств, зокрема Одеського припортового заводу, що сприятиме розвитку національної економіки.

Разом з цим Уряд запровадив і продовжує практику публічного призначення керівництва державних підприємств, яке обирається у результаті відкритого конкурсного відбору. Так, план новопризначеного керівника ПАТ "Укрзалізниця" передбачає заощадження підприємством за перший рік роботи 7 млрд грн. "У мене питання, а куди ці мільярди за усі ці роки дівалися?" - підкреслив Голова Уряду.

Він зазначив, що одним з перших рішень Уряду стало спрощення доступу ліків з-за кордону до України. Це забезпечить демонополізацію та дерегуляцію фармакологічного ринку країни.

На порядку денному - проведення реформи української митниці та забезпечення прозорості її роботи.

Володимир Гройсман також повідомив, що вже сформовано усе законодавство для ефективної боротьби з корупцією. Незабаром вступить у дію електронне декларування державних службовців, були відкриті усі державні реєстри та почнуть роботу новостворені органи, зокрема Національне агентство із питань запобігання корупції та голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Фактично, кожен крок Уряду так чи інакше б'є по корупції", - підкреслив він.

Володимир Гройсман зазначив, що сьогодні існує значна невідповідність між потенціалом та можливостями країни та низьким рівнем життя, що, за його словами, є несправедливим. Прем'єр-міністр наголосив, що сьогодні важливо провести реформи та створити якісну систему, що зробить країну привабливою та припинить відтік громадян, особливо молоді, що залишають країну.

"Я не бачу жодних об'єктивних причин, щоб Україна була у зубожінні, - зауважив він. - Наше завдання – повернутися на той шлях, який дозволить Україні бути успішною".

 

версія для друку