українська російська англійська
Володимир Гройсман: Увесь цивілізований світ має бути відповідальним перед викликами порушення територіальної цілісності суверенної держави та міжнародного права
17.06.2016 | 09:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Увесь цивілізований світ має бути єдиним та відповідальним для протистояння викликам у безпеці та порушенні міжнародного права, з якими стикнулася сьогодні Україна. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час прес-конференції у Національному прес-клубі у м. Вашингтон у четвер, 16 червня.

«Україна сьогодні у 21 сторіччі переживає безпрецедентну агресію з боку Російської Федерації. Анексована частина нашої території - Крим, є вторгнення військ Росії на частину території України - на український Донбас. У таких умовах дуже важливо, щоб увесь цивілізований світ був відповідальним з точки зору протистояння викликам, які є у нашому суспільстві», - заявив він.

Голова Уряду наголосив, що введення санкцій відносно Російської Федерації було «покаранням агресора за вторгнення у 21 сторіччі на територію суверенної держави».

Відповідаючи на питання щодо нібито існування підстав для анексії Криму Росією Прем'єр-міністр наголосив, що Крим - це Україна. «Жодне соціологічне опитування не може бути підставою для зміни кордону у 21 сторіччі суверенної країни. Це є надзвичайно важливо», - підкреслив він. Володимир Гройсман також зазначив, що жодні нібито соціологічні опитування не можуть «ніяким чином впливати на територіальну цілісність» української держави.

Голова Уряду зазначив, що Україна завжди була миролюбною країною та не порушувала кордонів інших держав.

Разом з тим, Володимир Гройсман зауважив, що «цікаво провести таке дослідження у кожній області і регіоні Російської Федерації. Цікаво було б подивитися на результат», - підкреслив він.

Відповідаючи на питання щодо «боргу Віктора Януковича» Росії у 3 млрд. доларів, Володимир Гройсман зазначив, шо це питання потрібно вирішувати правовим шляхом. За його словами, зараз відбуваються відповідні юридичні процедури, які визначать подальшу взаємодію між країнами, зокрема з цього питання.

«Я думаю, що насправді великий є борг Росії перед Україною, і його потрібно було б відпрацювати. Зокрема, я думаю, що цьому дуже би сприяла деокупація Криму, звільнення частини території, яка захоплена за допомогою російських військ. Я думаю, що це було би гарне підґрунтя для подальшого урегулювання ситуації в фінансовій сфері», - підкреслив Володимир Гройсман.

 

версія для друку