українська російська англійська
У Львові українські та польські науковці обговорюють актуальні проблеми політики безпеки
17.06.2016 | 11:44
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочала роботу міжнародна наукова конференція на тему «Виклики політики безпеки: історія і сучасність».

Впродовж двох днів близько півтори сотні військових та цивільних науковців обговорюватимуть проблеми світової та регіональної безпеки. Загалом, у заході беруть участь представники з понад 20 наукових установ та освітніх закладів. Республіку Польщу, зокрема, представляють науковці з Жешувського університету, Педагогічного університету, Університету Миколая Коперника, Університету Казимира Великого, Лодзького університету, Ягелонського університету, Краківської академії імені Анжея Фрича, Сільськогосподарського університету імені Хугона Коллатая та Головної дирекції державних архівів Республіки Польща.

Організаторами заходу виступили Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного та Жешувський університет.

Вітаючи учасників конференції, начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук наголосив на актуальності тематики заходу та закликав науковців до плідної роботи.

«В умовах складної воєнно-політичної обстановки це є надзвичайно важливим для нас. Адже небезпека широкомасштабного військового протистояння з Російською Федерацією існує і, швидше за все, буде існувати надалі. Окрім того, особливості геополітичного розташування України й Польщі, вимагають розглядати воєнну безпеку як основний чинник загальної системи безпеки, – зазначив генерал-лейтенант Павло Ткачук. – Давайте сьогодні реально вести розмови про те, що ми маємо і що нам хотілося б мати у майбутньому. Сподіваюся, що в результаті нашої роботи будуть критично оцінені можливі підходи до вирішення існуючих загроз та визначені перспективи їхнього розвитку».

Від наукової спільноти Польщі усіх присутніх також привітав декан соціологічно-історичного факультету Жешувського університету, доктор наук, професор Павел Грата.

Згодом учасники конференції заслухали низку вступних доповідей провідних українських та польських науковців, а яких було проаналізовано передумови актуальних викликів у сфері безпеки сучасного світу, а також висвітлено можливі шляхи розв’язання найбільш болючих безпекових проблем, зокрема й у східноєвропейському регіоні.

Загалом, впродовж двох днів обговорення на дану тематику відбуватимуться у чотирьох секціях: «Проблеми міжнародної безпеки», «Позамілітарні аспекти безпеки», «Сучасні воєнні конфлікти як виклик політиці безпеки у світі» та «Військові аспекти політики безпеки». Окрім того, за час перебування у стінах Національної академії сухопутних військ учасники заходу матимуть можливість ближче ознайомитись зі специфікою та новітніми методами підготовки майбутніх українських офіцерів у широко відомому поза межами України військовому виші.

 

версія для друку