українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із Міністром фінансів США Джейкобом Лью та Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер можливості поглиблення співпраці в економічній сфері
17.06.2016 | 14:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер, 16 червня, провів зустрічі з Міністром фінансів США Джейкобом Лью, а також Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер.

Під час зустрічей Володимир Гройсман обговорив можливості поглиблення співпраці щодо забезпечення фінансової стабільності України та у сфері залучення інвестицій.

Прем'єр-міністр подякував за підтримку України Сполученими Штатами Америки. Він також відзначив провідну роль Міністра фінансів та Міністра торгівлі у підтримці реформ в Україні. Голова Уряду нагадав, що США прийняли рішення про виділення кредитних гарантій Україні обсягом 1 млрд. доларів.

Прем'єр-міністр підтвердив незворотність продовження реформ в Україні. "Уряд відданий змінам, які потрібно робити, щоб Україна вийшла з того важкого стану, в якому вона сьогодні знаходиться", - підкреслив він.

Зокрема, серед головних пріоритетів Уряду – забезпечення макроекономічної стабілізації і створення умов для економічного зростання, повідомив Володимир Гройсман. Уряд також докладає зусилля для реформування бюджетного сектору, зазначив він.

Прем'єр-міністр зауважив, що Україна та США мають значний потенціал до розширення економічної взаємодії.

Основною темою спілкування із Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер стало питання можливостей підтримки залучення інвестицій американського бізнесу до України.

Володимир Гройсман повідомив, що Уряд поставив собі за пріоритет покращення бізнес-клімату в Україні. Так, незабаром при Прем'єр-міністрові буде створено Офіс супроводження інвестицій. Голова Офісу буде радником Прем'єр-міністра, що свідчить про значущість для Уряду питання залучення інвестицій в Україну. У цьому контексті Голова Уряду підкреслив важливість досвіду США у створенні подібних інституцій.

Сторони також обговорили перешкоди, що заважають співпраці України із американським бізнесом та узгодили позиції щодо їх усунення.

"Ми зацікавлені, щоб у нас були успішні інвестиції. Буде успішно працювати бізнес - буде успішною Україна; якщо ми не забезпечимо успіх для бізнесу - не буде успіху для України. Ми це чітко розуміємо", - наголосив Володимир Гройсман.

Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер передала Голові українського Уряду дорожню карту, робота над якою була започаткована Президентом України Петром Порошенком і яка була розроблена спільно із українськими фахівцями, що спрямована на покращення бізнес-умов та бізнес-клімату в Україні.

Міністр фінансів США Джейкоб Лью та Володимир Гройсман окремо обговорили питання ситуацію із українською банківською системою та можливі заходи щодо забезпечення фінансової стабільності в країні.

Прем'єр-міністр поінформував співрозмовників про здійснені Урядом кроки за час діяльності. Серед прийнятих рішень, зокрема, запровадження ринкової ціни на газ, демонополізація фармакологічного ринку, початок публічної приватизації та зміна корумпованого менеджменту державних підприємств, удосконалення системи публічних закупівель, початок реформи державної служби, української митниці та продовження дерегуляції. Зокрема, до 1 липня будуть ліквідовані низка контролюючих інспекцій, а з 15 серпня - запроваджено електронне декларування державних службовців, повідомив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр поінформував, що у травні відбувся візит технічної місії Міжнародного Валютного Фонду до України. Уряд продовжує взаємодію із МВФ, зазначив Голова Уряду.

Міністр фінансів США Джейкоб Лью та Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер привітали продовження взаємодії із МВФ. Вони позитивно відзначили перші дії Уряду, спрямовані на викорінення корупції у різних сферах та утілення необхідних змін, а також засвідчили готовність підтримувати Україну на шляху реформ.

 

версія для друку