українська російська англійська
Світовий банк готовий підтримувати Україну у відродженні дорожнього господарства, - зустріч Володимира Гройсмана з Директором-розпорядником та Головним операційним директором Світового банку Шрі Мульяні Індраваті
17.06.2016 | 15:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер, 16 червня, зустрівся з Директором-розпорядником та Головним операційним директором Світового банку Шрі Мульяні Індраваті. Сторони обговорили напрямки подальшої співпраці та порядок денний завдань Уряду.

Володимир Гройсман відзначив, що Україна високо цінує роль Світового банку у підтримці реформ та інвестуванні в економіку. Співпраця зі Світовим банком – у фокусі уваги Кабінету Міністрів, наголосив він.

Прем'єр-міністр зауважив, що в Україні є проблема недостатнього вибрання передбачених програмами Світового банку ресурсів та їх неефективного використання. За його словами, Уряд працює над вирішенням цього питання.

"Новому Уряду мною поставлено завдання проаналізувати стан справ у діючих проектах. Ми маємо достатньо проблемний процес вибірки ресурсів Світового банку, мене це не влаштовує. Тому ми маємо з вами спільно розібратися у кожному такому проекті, зрозуміти, у чому є затримка, яка її причина і прийняти рішення", - зауважив він.

Володимир Гройсман закликав Світовий банк долучитися до реалізації глобальних проектів у важливих для України напрямках, серед яких – розвиток дорожніх транспортних коридорів. "Уряд вважає важливим пріоритетом масштабне будівництво і реконструкцію українських доріг, які підкреслять наші логістичні і транспортні можливості", - зазначив він.

Голова Уряду висловився за консолідацію ресурсів Світового банку щодо розвитку дорожнього господарства із подальшим залученням приватного сектору. При цьому має бути дотримано стратегічне бачення будівництва доріг та транспортних коридорів, наголосив він.

Також важливими напрямками є реформування системи соціального забезпечення, державного сектору та підтримки малого і середнього бізнесу. "На мій погляд, це дуже важливо - системно зайнятися створенням по-справжньому малого і середнього бізнесу. Але зробити це наполегливо і масштабно - не якісь елементи, а комплексна, масштабна програма підтримки розвитку та інвестування малого і середнього бізнесу", - зазначив Володимир Гройсман.

Сторони домовилися об'єднати зусилля щодо формування стратегії розвитку українських доріг. Керівництво Світового банку виявило готовність надати технічну підтримку на відродження дорожнього господарства.

Також співрозмовники обговорили питання допомоги Україні на закупівлю природного газу та необхідні заходи щодо пришвидшення її отримання.

Володимир Гройсман подякував представникам Світового банку за підтримку України та співпрацю. "Ми абсолютно відкриті для подальшої співпраці і свідомі щодо необхідності швидкого проведення реформ", - зазначив він.

Прем'єр-міністр поінформував про перші кроки Уряду щодо проведення реформ в Україні. Зокрема, з 1 травня була розпочата реформа державної служби, вперше за 25 років запроваджено ринкову ціну на газ. Уряд здійснює публічне призначення нового менеджменту державних підприємств, обраних у результаті відкритих конкурсів, дерегуляцію, почав підготовку до масштабної приватизації. Також Кабінет Міністрів демонополізував фармацевтичний ринок в Україні, провів реформу системи державних закупівель та розпочинає реформування української митниці, повідомив Володимир Гройсман.

Він нагадав про нещодавнє ухвалення змін до Конституції України, що заклало початок судової реформи. "Для нас дуже важливо, щоби система правосуддя була ефективною, викликала довіру, забезпечила непохитність прав і здійснювала правосуддя", - зазначив він.

Уряд продовжує взаємодію із Міжнародним валютним фондом, зауважив Володимир Гройсман. "Програма взаємодії із МВФ - це мінімум, що потрібен для забезпечення макроекономічної стабільності та економічного зростання", - зазначив він.

Прем'єр-міністр також зустрівся з українськими співробітниками Світового банку.

 

версія для друку