українська російська англійська
Андрій Рева: Метою урядових рішень є насамперед розблокування соціальних виплат переселенцям
17.06.2016 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Прийняття Урядом України постанов від 8 червня п. р. № 352 та № 365, якими внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів № 509 від 1 жовтня 2014 р. та № 637 від 5 листопада 2014 р., дозволило врегулювати питання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. На цьому сьогодні наголосив Міністр соціальної політики Андрій Рева під час брифінгу в Будинку Уряду.

„Ці рішення спрямовані саме на соціальний захист внутрішньо переміщених осіб.  Адже ними прописані алгоритми дій чиновників, які мають проводитись у присутності людини. Ми просто регламентуємо дії тих, хто приймає рішення. Усі мають працювати спільно, в єдиному руслі: від працівників органів соцзахисту до співробітників СБУ”, - заявив Міністр під час брифінгу.

Він також поінформував про всеукраїнську селекторну нараду, яка відбулася вчора за участю керівників виконавчих органів влади на місцях та спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрацій з питань соціального захисту населення. „Ми роз’яснили їм, що ці нормативні документи повинні застосовуватися як такі, що забезпечують права і свободи громадян. А тому фахівці, котрі займаються внутрішньо переміщеними особами, мають проявляти максимальну чуйність і  увагу. Зі свого боку, будемо уважно слідкувати за всією інформацією, яка надходитиме з місць, і контролювати, як ці нормативні акти застосовуються”, - підкреслив Андрій Рева.

За словами урядовця, принципово новим моментом є запровадження механізму здійснення контролю за соціальними виплатами ВПО. Додаткові перевірки, які передбачені цим механізмом, мають на меті контроль за соціальними службами, які також можуть зловживати своїми правами, зазначив Андрій Рева, і вкотре зауважив, що справжні переселенці не відчують жодного тиску з боку держави. Для них механізм буде максимально простим і зрозумілим.

„Справжнім переселенцям турбуватися немає чого. Турбуватися повинні ті, хто захотів робити бізнес на біді людей. Практика застосування згаданих нормативних актів, як і самого Закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, безумовно, показуватиме на недоліки і на проблемні моменти, які виникатимуть. Ми будемо оперативно реагувати на них. За дорученням Прем’єр-міністра створена відповідна робоча група, яка опрацьовуватиме інформацію з місць та пропозиції громадськості для вдосконалення запропонованих механізмів. Але метою цих документів сьогодні є розблокування виплат людям. Саме зараз. Оскільки декілька місяців вони такі соціальні виплати не отримували”, - резюмував Андрій Рева.

Нагадаємо, що органами соціального захисту на місцях взято на облік понад 1 млн. 800 тис. внутрішньо переміщених осіб. На жаль, через законодавчі ножиці Пенсійного фонду та  Міграційної служби майже 400 тисяч з них упродовж останніх кількох місяців не могли отримати належні їм соціальні виплати.

 

версія для друку