українська російська англійська
Євген Нищук: Відзначення пам'ятних дат, ініційованих із залученням громадськості - стають важливою культурною зброєю
17.06.2016 | 17:13
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні  під час  «Години запитань до Уряду»  у Верховній Раді  України  Міністр культури України Євген Нищук розповів про ряд аспектів національної пропаганди через культуру  та напрацювання нового системного підходу Мінкультури до відзначення пам’ятних дат і ювілеїв.

«Ми не можемо заперечувати, що проти України ведеться інформаційна війна, що пропагандистська кремлівська машина на цілий світ кричить: немає ніякої України, немає її тисячолітньої історії, немає її мови! І саме культура, її носії  є тим дієвим засобом, що найефективніше  впливає і лякає  нашого ворога. Саме тому перш за все ворог спрямовує  свою агресію на діячів культури і її осередки - руйнуються школи, клуби, бібліотеки, репресуються вчителі, науковці, працівники цих клубів і бібліотек, активісти аматорського мистецтва, - відзначив під час свого виступу  Євген Нищук. - 35% квот української пісні на радіо - це хороший знак для усіх українських митців, але у соціальних мережах вже з’явились запитання: невже українців лише 35% від загального населення? І це тоді, коли кримська татарка Джамала в концертах більшість пісень виконує українською! Тому все лише починається».

Під час свого виступу Міністр культури також зупинився  на  формуванні нового підходу  до організації та проведення відзначення важливих і пам’ятних для України  дат.

«Сьогодні відзначення пам’ятних та ювілейних дат – відзначення не формальні, не заорганізовані, ініційовані не тільки в стінах Верховної Ради та міністерств, а, перш за все, в суспільних середовищах, із залученням народних ініціатив – стають важливою зброєю», - зазначив він.

З поміж іншого, Євген Нищук  навів приклади проведення таких заходів, як: відзначення 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця  (14 червня), Свято Трійці (19 червня) тощо. А також поділився планами проведення пам’ятних заходів на найближчий час, це загальнодержавний День пам’яті 75 років з часу масових розстрілів політичних в’язнів на Західній Україні (23 червня), відзначення 160-річчя від дня народження Івана Франка (27 серпня), відзначення 75-річчя з дня народження Богдана Ступки (27 серпня), відзначення 20-річчя Конституції та 25-річчя Незалежності України.

«Протягом двох останніх років українське суспільство та й увесь світ спостерігають, як змінюються канони загальнодержавних заходів. Велика кількість громадських активістів, творчих, креативних людей, волонтерів, підтриманих меценатами, підтриманих Президентом України, пропонують нові підходи. Це високого професійного рівня видовища. Принциповим є участь у цих програмах молоді. Принциповими моментами є актуальність цих програм, їх сучасна мова, технологічність та медіальність», - сказав Міністр.

Він також окремо зупинився на громадських ініціативах мистецької підтримки в питаннях реабілітації бійців АТО, які мають усебічне сприяння з боку Міністерства культури – «Народна філармонія», «Митці на лінії вогню», «Український  Донбас» тощо.

Під час свого виступу Євген Нищук підняв питання ефективності  співпраці міністерства, депутатського корпусу і експертного мистецького середовища. Прикладом  такої конструктивної співпраці  є внесення змін та доповнень в Закон України «Про культуру», прийняття рішення про створення Інституту книги та фонду культури. Міністр підкреслив – сподівається на підтримку колег в депутатській залі, адже саме це допоможе зрушити ситуацію в культурі з місця.

«Для мене і моїх колег в міністерстві – це ознака об’єктивного процесу змін, шлях до реформування усієї системи управління культурою», - зазначив Міністр.

 

версія для друку