українська російська англійська
Володимир Гройсман - представникам американського бізнесу та членам Американської торговельної палати: Я готовий за руку провести кожного інвестора для того, щоб ви та Україна були успішними
17.06.2016 | 18:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер, 16 червня, зустрівся з представниками американського бізнесу та членами Американської торговельної палати у м. Вашингтон. Учасники зустрічі обговорили хід проведення реформ та потенційні напрямки інвестування іноземного бізнесу в Україну.

Володимир Гройсман зазначив, що Україна та США мають значний потенціал для розвитку двосторонніх відносин, у тому числі щодо залучення інвестицій американського бізнесу до України.

"Я розумію, що хоче бізнес: зрозумілі правила гри, якісну систему правосуддя, жодного тиску з боку контролюючих органів, нормальні умови для захисту своєї власності", - зауважив він.

Створення сприятливого бізнес-клімату в Україні, викорінення існуючих перешкод та забезпечення макроекономічної стабільності є пріоритетами роботи Уряду, зауважив Голова Уряду.

Найближчим часом при Прем'єр-міністрові буде створено Офіс супроводження інвестицій, повідомив він. "Я готовий за руку провести кожного інвестора для того, щоб ви досягли своєї мети. Я зацікавлений в тому, щоби кожен з вас був успішним. Буде успішним ваш бізнес - буде успішна Україна", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що Україна має значний потенціал для розвитку. Зокрема,  перспективними для інвестування є сфери енергетики та альтернативних джерел енергії, ІТ-сектору, транспортної сфери, промисловості, митниці, фармакології та ін. Разом з тим, в Україні необхідно відходити від сировинного типу економіки та поглиблювати переробку, зазначив він.

Володимир Гройсман подякував представникам американського бізнесу за зацікавленість в Україні та закликав інвестувати у неї. "Я готовий бути захисником і провідником ваших інвестицій. Якщо ви стоїте на порозі входження в Україну, я готовий пліч-о-пліч з вами пройти цей шлях", - наголосив він.

Прем'єр-міністр поінформував співрозмовників про перші рішення Уряду на шляху створення сприятливого бізнес-клімату. Так, Кабінет Міністрів запровадив ринкову ціну на газ, продовжує публічне призначення менеджерів компаній та дерегуляцію, зокрема на фармакологічному ринку, розпочав реформу митниці та здійснив реформу системи державних закупівель.

Також в Україні розпочато підготовку до проведення публічної приватизації державних підприємств. Зокрема, ведеться підготовка до аукціону з продажу одного з найбільших державних підприємств ПАТ "Одеський припортовий завод". Аукціони відбуватимуться із відкриттям кінцевих бенефіціарів за участі не менше двох учасників, один з яких має бути іноземним. Такі вимоги забезпечать прозорість та конкурентність під час процесу приватизації.

На порядку денному – зміна та забезпечення сталості податкового законодавства, зауважив Прем'єр-міністр. За його словами, завдання Уряду – змінити та забезпечити відкритість роботи Державної фіскальної служби. Зокрема, Уряд зараз працює над зміною системи адміністрування податків, зазначив Володимир Гройсман та висловив сподівання, що у вересні податкова реформа буде напрацьована.

Голова Уряду також нагадав, що напередодні український Парламент розпочав судову реформу, прийнявши зміни до Конституції у частині правосуддя. Це дозволить перезавантажити судову систему, повернути до неї довіру громадян, забезпечити встановлення справедливості суду в Україні та захист інвестицій, зазначив Володимир Гройсман.

Уряд також продовжує співпрацю із Міжнародним валютним фондом, підкреслив Прем'єр-міністр.

"Це все призведе до змін, які ми зможемо відчути на приведенні бізнесу в Україну", - зазначив Прем'єр-міністр.

 

 

 

 

версія для друку