українська російська англійська
Володимир Гройсман про реформу охорони здоров'я: Маємо інвестувати в здоров'я і життя людини, а не в стіни лікарень
17.06.2016 | 18:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Старі підходи фінансування та надання медичних послуг в Україні мають бути змінені таким чином, щоб система охорони здоров'я була здатна забезпечувати інвестиції в життя та здоров'я громадян. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочого сніданку із представниками ділових кіл у Нью-Йорку у п'ятницю, 17 червня.

"Ми фінансуємо не медичну послугу, а стіни лікарень і койко-місця. Ми інвестуємо не в здоров'я і життя людини, а в стіни. Це говорить про те, що фокуси системи є абсолютно хибними. Це потрібно змінити", – заявив Володимир Гройсман.

За його словами, охорона здоров'я є однією з найважливіших сфер, однак українська медицина сьогодні знаходиться у важкому стані. У цьому напрямку не відбувалося потрібних реформ, зазначив Прем'єр-міністр.

Голова Уряду поінформував, що декілька тижнів тому провів зустріч із експертним середовищем, ініційовану представниками Світового банку. Розроблена ними модель реформи охорони здоров'я може бути взята за основу та реалізована, зауважив Володимир Гройсман.

За словами Прем'єр-міністра, найближчим часом буде презентована стратегія реформи охорони здоров'я, яка буде імплементована.

"Зміна системи фінансування охорони здоров'я, перехід на фінансування медичної послуги у перспективі, залучення страхової медицини до цього сектору, визнання усіх протоколів лікування, які існують у країні, запровадження державних стандартів - таким чином ми можемо сформувати нову систему охорони здоров'я в Україні", - зазначив він.

Володимир Гройсман нагадав, що Уряд прийняв рішення щодо дерегуляції фармацевтичного ринку в Україні. Зокрема, було спрощено реєстрацію ліків, які виробляються та споживаються у США, Канаді, Європейському Союзі, Австралії та Японії. "Уряд прийняв рішення, Парламент його ухвалив, Президент підписав цей закон", - зауважив він.

За його словами, досі в країні 5-6 компаній "контролювали ринок неринковими методами" та перешкоджали ввозу ліків з-за кордону.

"Раніше можна було народитися в Україні, здобути освіту, почати реєстрацію ліків, померти і так і не зареєструвати ліки", - зауважив він. Тепер реєстрація медичних препаратів відбувається автоматично протягом 20 днів, зазначив Прем'єр-міністр.

 

 

версія для друку