українська російська англійська
Прем'єр-міністр та Постійний представник США Саманта Пауер обговорили дії Уряду у контексті протистояння російській агресії
17.06.2016 | 21:04
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із Постійним представником США Самантою Пауер у Нью-Йорку у п'ятницю, 17 червня. Сторони обговорили поступ Уряду та спільну взаємодію у контексті протистояння російській агресії.

Володимир Гройсман подякував Представнику США в ООН Саманті Пауер за особисту позицію у підтримці України, особливо у нинішній важкий час. «Ваш голос і ваша особиста позиція дуже відчувається в Україні. Я дуже дякую вам за це», - наголосив він.

Голова Уряду зауважив, що перед Україною стоять три головні перешкоди, які необхідно подолати: «Ми маємо три вороги: Росія, корупція, популізм. Це три повноцінні вороги, які сьогодні заважають розвитку України».

Разом з тим, за його словами, новий Уряд налаштований проводити необхідні реформи. Володимир Гройсман зауважив, що Уряд продовжує взаємодію із Міжнародним валютним фондом та розповів про перші дії Кабінету Міністрів з метою забезпечення макроекономічної стабільності, підвищення інституційної спроможності та боротьби з корупцією, що є пріоритетом його роботи.

Серед інших завдань - забезпечення національної безпеки, покращення бізнес-клімату, зауважив він. В Україні також розпочато судову реформу після ухвалення відповідних змін до Конституції, повідомив Володимир Гройсман.

«Ми будемо боротися за Україну і за внутрішні реформи», - підкреслив він.

Саманта Пауер значила, що Україна веде боротьбу на двох фронтах - у протистоянні агресії та у проведенні необхідних реформ. Вона наголосила на необхідності успішного проведення реформ, що дозволить ефективно відповідати на виклики, породжені російською агресією.

Постійний представник США в ООН також позитивно відзначила візит Прем'єр-міністра до Маріуполя, що відбувся 30 травня, та закликала продовжити турботу про громадян на тимчасово окупованих та непідконтрольних територіях. У свою чергу Володимир Гройсман наголосив, що потреби вимушених переселенців, кримських татар та жителів – у фокусі уваги Уряду. «Уряд не сприймає позиції надмірної ізоляції тимчасово окупованих територій», - зазначив він.

Володимир Гройсман повідомив, що Уряд вже прийняв рішення щодо спрощення надання соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Також Прем'єр-міністр працює над урегулюванням питання переміщення товарів.

«Моє повідомлення - ми любимо Донбас. Я буду на сході України не менше ніж на заході. Я вважаю, що це дуже важливо», - наголосив він.

Сторони обговорили плани роботи новоствореного Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Голова Уряду підкреслив необхідність розробки середньострокової стратегії реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Темами зустрічі Володимира Гройсмана та Саманти Пауер також стали гуманітарна ситуація на Донбасі та у тимчасово окупованому Росією Криму, а також стан виконання Мінських домовленостей.

Голова Уряду поінформував Постійного представника США в ООН про ситуацію на Донбасі. Він наголосив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей та зауважив необхідність виконання взятих на себе зобов’язань також Росією.

Володимир Гройсман підкреслив важливість збереження єдності цивілізованого світу у контексті протистояння агресії та санкцій відносно Російської Федерації.

Прем'єр-міністр зазначив, що протягом робочого візиту до Сполучених Штатів Америки він провів близько 30 зустрічей. «Ми усвідомлюємо особливу роль США у такий складний час для української держави, і це дуже важливо для нас», - зазначив він.

 

версія для друку