українська російська англійська
У Києві презентовано модель міні-парку "Сквер миру"
21.06.2016 | 16:07
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня біженців, на Софійській площі в Києві презентовано модель міні-парку «Сквер миру». Композиція з дерев та інших рослин стоятиме у Києві протягом 3 днів, а потім буде висаджена в місті Краматорську Донецької області, де проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб (понад 700 тисяч).

Захід розпочався з прес-брифінгу, на якому представники Міністерства соціальної політики України, Делегації ЄС в Україні, Фонду народонаселення ООН, МБФ „Українська фундація громадського здоров’я” та МФО «За рівні можливості» поінформували про символізм «Скверу миру». Особливо наголошувалося, що він, насамперед, є нагадуванням про понад 1,7 мільйона людей з Донецької, Луганської областей та Криму, які були змушені тікати з дому через збройний конфлікт та анексію Криму.

«Сквер миру» - символ миру у країні та сім’ях. Оскільки у переміщених родинах ризик домашнього насильства та насильства щодо жінок значно зростає через переміщення, економічну нестабільність, ізоляцію в нових громадах та інше. За словами організаторів, даним заходом вони хочуть привернути увагу до необхідності розвитку програм підтримки для жінок ВПО та їх сімей у приймаючих громадах, а також психосоціальних послуг для жінок, які зазнали насильства.

„Насильство в сім’ї та щодо жінок є серйозним порушенням прав людини, які держава має відстоювати і захищати. Міністерство соціальної політики України є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань попередження насильства у сім’ї. Тому ми підтримуємо ряд ініціатив міжнародних та неурядових організацій у сфері попередження насильства щодо жінок та дітей, а також домашнього насильства”, - підкреслила і директор департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталія Федорович.

За статистикою, зауважила вона, щороку в Україні реєструють близько 100 тисяч випадків насильства щодо жінок. Але справжня цифра набагато вища, бо тільки одна з п’ятьох потерпілих жінок звертається по допомогу. В ситуаціях збройного конфлікту рівень насильства щодо жінок зростає. До того ж, нині ситуація в Україні є політично та економічно нестабільною. На території Донецької та Луганської областей проходять військові дії. У більшості областей нашої держави проживає понад 1,7 мільйона внутрішньо переміщених людей (це близько 1,4 мільйона переміщених сімей).

Всі ці люди залишили домівки у пошуку притулку та безпеки. Через пережитий стрес і травматичні події, відсутність стабільного житла й роботи такі сім’ї часто опиняються в ризику домашнього насильства – від якого найчастіше страждають жінки та діти.

Наталія Федорович акцентувала особливу увагу на тому, що Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними та громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на попередження насильства в сім’ї. Серед них – Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я», Представництво Європейського Союзу в Україні та Фонд народонаселення ООН, які організували сьогоднішній захід.

Ці агенції підтримують програми протидії насильству щодо жінок та домашньому насильству в Києві та інших областях України. Зокрема, на підконтрольних Україні територіях Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей діють «мобільні бригади» психосоціальної допомоги для потерпілих від насильства жінок. Психологи й соціальні працівники надають екстрену та планову підтримку потерпілим від насильства жінкам та їх сім’ям, з особливим фокусом на внутрішньо переміщених жінках.

„Україна, обравши шлях євроінтеграції, взяла на себе зобов’язання ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція). Ратифікація та запровадження норм цієї Конвенції – це комплексне завдання, виконавши яке Україна наблизиться до загальноєвропейських норм та цінностей. Стамбульська Конвенція – це «Сквер миру» для України від насильства щодо жінок та домашнього насильства”, - сказала Наталія Федорович.

 

версія для друку