українська російська англійська
Реформа митної служби включатиме технічне переоснащення і оновлення кадрового потенціалу митниці, - Володимир Гройсман
21.06.2016 | 17:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Реформа митної служби в Україні включатиме компоненти технічної модернізації та оновлення кадрового потенціалу, що стимулюватиме наповнення українського бюджету та створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Про це у вівторок заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час прес-конференції за підсумками робочого візиту до Сполучених Штатів Америки 14-17 червня.

"Є декілька компонентів, на яких потрібно сконцентруватися щодо митної реформи. Перше - це технічна модернізація: ми маємо встановити на усіх митницях сканери, які будуть сканувати товари, раз. Друга позиція - створити сучасні системи відеонагляду і спостереження, два. Оновити програмне забезпечення, яке буде мати доступ до світових баз даних щодо вартості митних товарів чи товарів, які переїжджають на митну територію України, три. Четверта позиція, яка є надзвичайно важлива, - це оновлення кадрового потенціалу української митниці", - зазначив Володимир Гройсман.

"Це чотири компоненти, я би розділив їх на дві групи: технічний і розвиток людського капіталу - це дві речі, які нам потрібно буде зробити в поєднанні з єдиним митним вікном, яке ми запроваджуємо з 1 серпня, мобільні бригади, які будуть відслідковувати і не допускати будь-яких порушень з боку тих, хто перетинає кордон України", - зауважив він.

Прем'єр-міністр підкреслив, що це системний підхід до реформи митної служби, де кожен елемент стимулюватиме наповнення бюджету країни та створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Голова Уряду також зауважив, що заниження митної вартості імпортних товарів викривлюють національний ринок та зменшують потенціал для розвитку українського виробництва.

 

версія для друку