українська російська англійська
"Робота щодо реалізації оборонної реформи в Україні набула системного і планового характеру", - заступник Міністра оборони з питань євроінтеграції Ігор Долгов
23.06.2016 | 16:15
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 23 червня, у Будинку Уряду відбулася чергова експертна зустріч з обговорення пріоритетних питань державної політики щодо завдань Міністерства оборони України з реалізації оборонної реформи.

У заході, який проходив під головуванням заступника керівника оборонного відомства з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова, взяли участь керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, представники Громадської ради при Міністерстві оборони України Володимир Чепець та Олег Старіков, керівник Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Андрій Загороднюк, експерти, представники громадських організацій та рухів.

Під час зустрічі в режимі он-лайн конференції свої побажання та зауваження щодо різних аспектів діяльності оборонного відомства, а також пропозиції щодо законодавчого врегулювання проведення реформ у Міністерстві оборони та Збройних Силах України висловили представники експертного середовища та громадськості з Полтави, Харкова, Чернігова, Львова та Дніпропетровська.

На початку зустрічі Ігор Долгов поінформував присутніх щодо актуальних пріоритетних завдань Міністерства оборони України з реалізації оборонної реформи.

«Понад два роки тому весь світ постав перед фактом грубого порушення Російською Федерацією основного принципу світової безпеки – недоторканності кордонів суверенної держави. За нинішніх обставин обороноздатність України стала запорукою збереження її суверенітету. Тому глибоке реформування оборонної сфери відповідно до євроатлантичних стандартів віднесено до найважливіших пріоритетів зовнішньої і внутрішньої політики України. Робота щодо реалізації оборонної реформи в Україні набула системного і планового характеру», – підкреслив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

Ігор Долгов повідомив про успішно проведений вперше в історії України комплексний огляд сектору безпеки і оборони, за результатами якого на принципово новій концептуальній основі розроблено та введено в дію основні документи оборонного планування. У травні 2015 року затверджено Стратегію національної безпеки, а у вересні введено в дію Воєнну доктрину. У березні 2016 року затверджено Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони.

«Зазначені документи розроблено за участю представників Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи, Представництва НАТО в Україні, інших іноземних радників, вітчизняних експертів та науковців. Всі нормативні акти пройшли публічне обговорення та підтримані громадськістю», – підкреслив заступник Міністра оборони України.

Прикладом тісної співпраці з представниками держав-членів НАТО, громадськістю Ігор Долгов також назвав спільне опрацювання Стратегічного оборонного бюлетеню України, який 6 червня цього року схвалено Указом Президента України.

За словами заступника Міністра оборони України, на 2016 рік у відповідності до стратегічних цілей Бюлетеня та Плану дій Уряду визначено три основні пріоритети: завершення розроблення документів оборонного планування; реформування Міноборони, Збройних Сил та органів військового управління з урахуванням принципів та цінностей, які застосовуються в державах-членах НАТО, відповідно до Стратегічного оборонного бюлетеня України; підвищення рівня соціальних і правових гарантій військовослужбовців.

Звертаючись до учасників експертної зустрічі, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов закликав громадськість, науковців до активної співпраці з оборонним відомством в контексті удосконалення існуючої законодавчої та нормативно-правової бази.

«На 2016 року сплановано розроблення більше 300 проектів нормативно-правових актів, з них: 18 законів України, 11 Указів Президента тощо. Станом на 23 червня забезпечено видання 101 нормативно-правового акту. Чимало питань, які потребують врегулювання, є новими не лише для Міноборони, а й для держави загалом. Зокрема, це стосується створення Сил спеціальних операцій, протимінної діяльності, ґендерної політики тощо. Керівництво Міністерства оборони налаштовано на конструктивну співпрацю і діалог з цих та інших вкрай актуальних питань з громадськістю та експертними колами», – підкреслив Ігор Долгов.

 

версія для друку