українська російська англійська
Сергій Савчук: Запровадження європейських підходів до споживання енергоресурсів - це єдина можливість позбутися енергетичної залежності України
23.06.2016 | 19:20
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Запровадження європейських підходів до споживання енергоресурсів – це єдина можливість позбутися енергетичної залежності України

На цьому акцентував увагу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час Українського Форуму з енергоефективності'16 «Фонд енергоефективності: ключовий start-up України. Закони, інвестиції, виробництво», 23 червня 2016 року. Захід організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Одним із ключових питань, яке обговорювалось під час Форуму, – це питання створення на національному рівні Фонду енергоефективності як нового інструменту реалізації заходів з підвищення ефективності споживання енергоресурсів; пошук можливих джерел фінансування Фонду.

Під час свого виступу Сергій Савчук зазначив, що сьогодні вкрай важливо підняти питання монетизації субсидій: «Це з одного боку стимул для домогосподарств впроваджувати енергоефективні заходи та зменшувати споживання енергоресурсів, а з іншого – це може стати джерелом наповнення Фонду енергоефективності».

«Зекономлені кошти від субсидій можна спрямовувати на впровадження енергоефективних заходів: встановлення лічильників або утеплення будинків», - зауважив Голова Агентства та додав, що такий механізм має подвійну економічну вигоду і для держави, і для субсидіантів.

Він також зауважив, що на сьогодні держава вже зініціювала запровадження масштабних енергоефективних проектів. Зокрема, це діюча програма «теплих» кредитів, за якою відшкодовується від 20% до 70% суми кредиту, та програма IQ energy з фінансування енергоефективних заходів у житловому секторі. Це говорить про те, що ми створюємо умови для запровадження програм підтримки населення до термомодернізації власного житла і підвищення якості їх життя.

«Вся Європа йде шляхом енергоефективності. І це дає їй можливість скорочувати споживання традиційних енергоресурсів, підвищувати енергоефективність, розвивати економіку країн, збільшувати кількість робочих місць, покращувати якість надання послуг і рівень життя», - зазначив Голова Держенергоефективності та додав, що Україна також має стати енергоефективною з європейським рівнем споживання та використання енергоресурсів. Тому сьогодні нам потрібно інвестувати саме в енергоефективність, тоді ми будемо конкурентоспроможною країною з розвиненою економікою та високим рівнем життя людини.

 

 

 

версія для друку