українська російська англійська
Геннадій Зубко назвав джерела фінансування Фонду енергоефективності
24.06.2016 | 10:07
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Фонд енергоефективності стане ще одним дієвим інструментом, окрім програми «теплих кредитів», і програми IQ energy, що дозволяють громадянам отримати компенсації за кредитами на тепломодернізацію, - заявив  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час виступу на панелі «Звідки взяти гроші на реформу? Монетизація субсидій, кредити, донорська допомога» в рамках форуму «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ» 23 червня.

За його словами, мета Фонду, окрім компенсаційних механізмів, полягає у наданні громадянам технічних рішень щодо тепломодернізації. Він назвав три джерела фінансування програм Фонду. «Кошти будемо залучати, зокрема, із державного бюджету. У Бюджетному кодексі має бути встановлена закономірність щодо відповідності витрат на субсидії та енергоефективність. Якщо закладаємо 42 млрд гривень на субсидії, то 10% від цієї суми треба передбачити і на потреби енергоефективності. Окрім того, маємо рішення наших партнерів із Уряду Німеччини та ЄС щодо їх готовності фінансувати проекти Фонду. Третім важливим джерелом стануть енергоінвестиції громадян за рахунок монетизованого залишку субсидій», - зауважив Геннадій Зубко.

Таким чином, на його думку, Україна забезпечить європейську систему фінансування Фонду енергоефективності. «Також у громадян буде можливість отримати банківські кошти у вигляді довгих дешевих кредитів. Ми працюємо, аби ці банківські послуги для громадян стали конкурентними і більш доступними», - наголосив Геннадій Зубко.

версія для друку