українська російська англійська
Андрій Рева: Для нас важливо, щоб усі процедури відновлення та продовження соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб проходили абсолютно прозоро
24.06.2016 | 12:53
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Найважливішим стратегічним партнером в Україні для Міжнародної організації з міграції (МОМ) є Міністерство соціальної політики. Таку думку на зустрічі з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою висловив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. Сьогодні до роботи Організації в Україні, окрім протидії торгівлі людьми, додалася допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Уже здійснено декілька проектів, завдяки яким вдалося допомогти певній частині переселенців. Пан Профазі слушно зауважив: „Проблеми ВПО та тих, хто постраждав від шахраїв - торговців людьми, тісно переплітаються. Адже переселенці також можуть стати їх жертвами”.

У свою чергу Міністр соціальної політики Андрій Рева, окреслюючи основні проблеми, що їх розв’язує Міністерство, зокрема в контексті поновлення соціальних виплат та пенсій ВПО, зазначив, що припинення надання їм соціальної допомоги відбулося через неузгодженість нормативно-правових актів.

„Та зараз для нас важливо, щоб усі процедури відновлення та продовження соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб проходили абсолютно прозоро, - наголосив Андрій Рева. – Також ми маємо подбати про те, як забезпечити засобами для існування наших громадян на окупованій території. Це має стати нашим наступним кроком. Хоч найкраще вирішення цієї проблеми – припинення війни”.

Також Міністр сказав про необхідність відвідання і ним самим, і працівниками Міністерства безпосередньо самих ВПОю. „Адже особисто від них чути про їхні проблеми набагато важливіше, ніж від тих, хто намагається монополізувати право представляти інтереси внутрішньо переміщених осіб”, - зазначив Андрій Рева.

Наостанок Міністр соціальної політики подякував Представництву МОМ в Україні за постійне сприяння й допомогу нашій країні, а Манфред Профазі, зі свого боку, запевнив у подальшій співпраці, зокрема, в наданні підтримки в управлінні базою даних, як постраждалих від насилля та работоргівлі, так і тих, хто змушений був через воєнні дії переїхати жити на підконтрольні Україні території.

версія для друку