українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд готовий робити все, щоби кожен долар інвестицій в Україну був успішним
30.06.2016 | 10:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України докладатиме усіх зусиль для того, щоб бізнес та інвестиції, залучені в Україну, були успішними. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час участі в Українській енергетичній конференції у четвер, 30 червня.

"Ми би дуже хотіли, щоби кожен долар, кожне євро, кожна гривня, яка інвестується в економіку, були успішним. Ми зацікавлені в цьому. Ми зацікавлені не тільки в обсягах інвестицій. Ми зацікавлені в тому, щоби ви були успішними, щоб ваш досвід був прикладом для інших компаній бути присутніми в Україні", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що за останні 2 роки прийнято низку важливих рішень, що дозволяють долати системні проблеми країни, зокрема у сферах дерегуляції, ефективної боротьби з корупцією, початку фундаментальної реформи судової системи. Так, було створено усе необхідне законодавство для ефективної боротьби з корупцією, починають роботу новостворені антикорупційні органи. Нещодавно український Парламент дав старт судовій реформі. "За декілька років Україна буде мати доступну систему судочинства, відкриту, прозору систему, яка буде захищати права людей і встановлювати справедливість у нашій країні. Уряд буде підтримувати цю реформу, щоби якомога швидше в Україні постав справедливий суд", - зазначив Володимир Гройсман.

Одним з перших кроків Уряд встановив ринкову ціну на газ, що дозволить створити справжні ринкові умови у сфері енергетики, нагадав Прем’єр-міністр.

Також Уряд розпочав приватизацію одного з найбільших державних підприємств – Одеського припортового заводу – та продовжує призначення менеджменту українських компаній, обраних у результаті відкритого конкурсу.

Прем’єр-міністр зазначив, що Національний банк України здійснює валютну дерегуляцію та висловив сподівання, що цей процес продовжиться. Крім того, Уряд продовжує роботу із Міжнародним валютним фондом.

З 1 серпня усі державні закупівлі будуть здійснюватися через систему публічних електронних закупівель ProZorro, зауважив Володимир Гройсман. "Це означає, що у компаній України з'являються ще можливості конкурентної участі у процесах вироблення продукції і їх продажу для державних потреб", – зазначив він.

Володимир Гройсман повідомив, що найближчим часом при Прем’єр-міністрі буде створено Офіс супроводження інвестицій, "який буде розумітися на усіх питаннях, які потрібно вирішувати, для того, щоби у бізнесу не виникало додаткових потреб", зазначив він.

До 1 липня будуть ліквідовані надмірні контролюючі структури, зауважив Володимир Гройсман. "Уряд і я як Прем’єр-міністр абсолютно не сприймаємо будь-якого тиску на бізнес і готові щодня захищати тих, хто, можливо, ще сьогодні потерпає від різних контролюючих структур", - підкреслив він.

Голова Уряду наголосив, що стратегічне завдання українського Уряду – відродження національної економіки. За його словами, Україна має відійти від сировинного типу економіки.

"Ми змінюємо норми, ми змінюємо вимоги, ми забезпечуємо прозорість щодо надання публічних послуг, ми визначили для себе пріоритетом забезпечення утримання макроекономічної стабільності, економічного зростання – ви нам потрібні, і для цього ми готові робити все, щоби кожен ваш крок в Україні був успішним, - запевнив Володимир Гройсман, звертаючись до представників бізнесу. – Ми як влада будемо усе робити для того, щоби будь-які перешкоди ліквідувати на вашому шляху".

 

версія для друку