українська російська англійська
Майбутні офіцери вивчали досвід проведення логістичних операцій за стандартами Альянсу
30.06.2016 | 11:53
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

За програмою міжнародного співробітництва у Військовій академії (м. Одеса) завершились курси підвищення кваліфікації для курсантів факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення. Впродовж трьох тижнів курсанти старших курсів вивчали питання, що пов’язані з проведенням логістичних операцій за стандартами Альянсу.

Як розповів начальник кафедри тилового забезпечення академії полковник Денис Лісовенко, захід було організовано за спільною ініціативою української та канадської сторін, а його головна мета полягала в наданні майбутнім офіцерам знань, необхідних для виконання ними посадових обов’язків під час несення служби в складі миротворчих контингентів.

Заняття з курсантами тривали як в лекційній, так і практичній формі та були розподілені на модулі, в яких містились питання структури забезпечення підрозділів, видів забезпечення, методів і способів супроводження колон, а також порядку розробки планів на забезпечення підрозділів відповідно до стандартів НАТО.

«Навчальний матеріал викладали досвідчені канадські інструктори, які на прикладі Збройних Сил Канади знайомили курсантів з логістичною системою. Зокрема, курсанти дізналися багато цікавого і корисного щодо подальшої майбутньої професії. Для прикладу, логістична система ЗС Канади працює за принципом всебічного логістичного забезпечення та побудована таким чином, щоб вирішення нагальним потреб відбувалося не вертикально, а паралельно в різних ланках управління. Своєю чергою це сприяє якісному та найшвидшому виконанню покладених завдань підрозділами забезпечення та чіткій взаємодії між ними в напрямку надання допомоги бойовим підрозділам», — підкреслив полковник Денис Лісовенко.

Офіцер акцентував увагу, що попри спрямованість даних курсів на навчання офіцерського складу, курсанти добре засвоїли матеріал та отримали схвальні відгуки з боку канадських представників за старанність, наполегливість та бажання ретельно вникнути в зміст навчальних питань.

Полковник Денис Лісовенко підкреслив, що проведення подібних курсів сприяє в обміні досвідом між українськими та іноземними військовими і в подальшому дає можливість включити на постійній основі в програму підготовки курсантів деякі важливі й актуальні навчальні питання викладені канадськими партнерами під час курсів підвищення кваліфікації.

Під час вручення сертифікатів про прослухання курсів “Логістичні операції” майор ЗС Канади Мелісса Рамессар підкреслила, що в Україні заняття такого роду відбуваються вперше і є експериментальними.

«У будь-якому разі експеримент вдався. Ми готувалися до проведення курсів упродовж тривалих чотирьох місяців, а під час розроблення навчальної програми враховували те, за якою системою підготовки навчаються українські курсанти. Зазначу, що вони її успішно засвоїли, причому у стислі терміни. Сподіваюсь на подальше співробітництво та дякую офіцерам-викладачам та курсантам Військової академії за підтримку та допомогу в проведенні занять», — зазначила офіцер ЗС Канади Мелісса Рамессар.

 

версія для друку