українська російська англійська
Тарас Кутовий: Цього року ми сподіваємось передати підприємство "Укрспирт" у фонд держмайна для подальшої приватизації
30.06.2016 | 18:57
Міністерство аграрної політики та продовольства України

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий сподівається, що підприємство «Укрспирт» буде передане у фонд держмайна для подальшої приватизації.

Про це він сказав під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Литовської Республіки в Україні  Марюсом Якунісом.

Міністр підкреслив, що ключовим завданням для Міністерства сьогодні є підвищення ефективності функціонування державних підприємств. Тарас Кутовий зазначив, що приватизація є серйозним кроком у боротьбі з корупцією.

Також очільник відомства розповів гостям про реалізацію розробленої міністерством стратегії «3+5» та наголосив на трьох стратегічних напрямках: державна підтримка малого та середнього фермерства, розвиток сільських територій та земельні реформи. «Зокрема реформування національної системи нагляду Держпродспоживслужби та вирішення питань сертифікації позитивно вплине на розвиток та продуктивність малих виробників», - підсумував Кутовий.         

Зі свого боку представники Литви повідомили про свою зацікавленість у двосторонньому співробітництві у сфері розвитку земельних ринків та сільських територій, готовність сприяти розвитку експорту української продукції. Також пан посол Марюс Якуніс наголосив, що вважає розроблену міністром та його командою стратегію «3+5» перспективною та запропонував міністрові допомогу Литовської Республіки у певному колі питань, що стосуються реорганізації агропромислового комплексу держави. Зокрема, йшлося про розвиток системи сертифікації для продукції малого виробника. Пан посол підкреслив, що вважає напрямок приватизації державних підприємств в Україні необхідним та навів приклад Литви де на сьогоднішній день залишилось лише 120 функціонуючих державних підприємств.

Наприкінці зустрічі сторони зазначили, що обидві відкриті до подальшої плідної співпраці.

Нагадаємо, команда Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Тарасом Кутовим розробила стратегічний план реформування галузі "3+5". Одним зі стратегічних напрямків реформ є  збільшення прибутковості держпідприємств та приватизація збиткових. У результаті приватизації збиткові нині держпідприємства отримають можливість працювати ефективно, "вийдуть з тіні" та наповнюватимуть держбюджет. Також будуть створені нові робочі місця і запроваджені інноваційні технології виробництва.

 

версія для друку