українська російська англійська
Олександр Саєнко: Уряд готує низку рішень для підвищення доступності ліків
01.07.2016 | 09:14
Прес-служба Міністра Кабінету Міністрів України

На засіданні урядової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я було ухвалено рішення підготувати до розгляду на засіданні Уряду низку нормативно-правових актів, що забезпечать зниження цін на лікарські засоби, підвищать їх доступність для громадян та зменшать випадки самолікування. Про це повідомив голова робочої групи Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Зокрема, на одне з найближчих засідань Кабінету Міністрів будуть винесені підготовлені Міністерством охорони здоров’я та доопрацьовані урядовою робочою групою проекти постанов щодо запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби та вдосконалення системи реімбурсації. Ухвалення цих рішень забезпечить зниження цін на ліки та підвищить доступ населенню до якісного медичного обслуговування.

Окрім того, робоча група ухвалила рішення запропонувати Уряду затвердити Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я. Олександр Саєнко наголосив, що Концепція стане рамковим документом для старту медичної реформи, який визначить комплекс заходів, що буде впроваджувати Уряд у системі охорони здоров’я. Проект концепції вже пройшов громадське обговорення і має підтримку серед громадськості та  експертного середовища.

Робоча група з питань реформування системи охорони здоров’я створена за дорученням Прем’єр-міністра України для напрацювання проектів нормативних актів щодо реформування галузі. До складу робочої групи увійшли урядовці, народні депутати України, представники громадських та експертних організацій, закордонні фахівці.

 

 

 

 

 

 

версія для друку