українська російська англійська
Україна вперше у своїй історії представлена на саміті Тихоокеанського альянсу в статусі спостерігача
01.07.2016 | 11:03
Міністерство закордонних справ України

29-30 червня 2016 року в рамках 11-го саміту альянсу, що проходить у чилійському місті Пуерто-Варас, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Аргентині та в Чилі за сумісництвом Юрій Дюдін узяв участь у Першому міністерському засіданні держав-членів та спостерігачів.

Основна увага учасників зустрічі була зосереджена довкола пріоритетних напрямів подальшої взаємодії між Тихоокеанським альянсом у складі Колумбії, Мексики, Перу й Чилі та 49 країнами-спостерігачами, зокрема в галузі інновацій, діяльності малих і середніх підприємств, торгівлі.

Україна надає важливого значення поглибленню взаємовигідного співробітництва як з державами Латинської Америки, так і з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

У цьому контексті статус спостерігача в Тихоокеанському альянсі планується використати як додатковий інструмент для активізації співпраці у галузі торгівлі, інвестицій, науки, освіти й технологій.

Довідково

Тихоокеанський альянс (ТА) – регіональне інтеграційне об´єднання, засноване 6 червня 2012 року Колумбією, Мексикою, Перу та Чилі з метою підвищення конкурентоспроможності національних економік на міжнародних ринках шляхом поступового створення між країнами-членами зони вільного руху товарів, послуг, капіталів та осіб, а також сприяння зовнішній торгівлі угруповання, передусім із державами Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

У ході 15-го засідання Ради Міністрів ТА, яке відбулося 8 червня 2016 року у м. Мехіко, країни-члени альянсу схвалили заявку України щодо набуття нашою державою статусу спостерігача. Спільно з Україною новими спостерігачами в ТА стали також Аргентина, Єгипет, Норвегія, Румунія, Словаччина та Чехія. Таким чином, на сьогодні зазначений статус в об’єднанні мають загалом 49 держав світу.

 

версія для друку