українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Я не дозволю контролюючим органам паразитувати на розвитку бізнесу
01.07.2016 | 15:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман застерігає працівників державних контролюючих органів від тиску та зловживань на бізнесі та закликає пришвидшити ліквідацію зайвих контролюючих органів, що сприятиме зростанню економіки. Про це Володимир Гройсман заявив, відкриваючи засідання Уряду у п’ятницю, 1 липня.

"Я хочу ще раз усіх чиновників попередити: сядете, аж загуде за вами. Не можете сьогодні працювати в тих умовах і тій невисокій заробітній платі, яку маєте, - йдіть на іншу роботу. Йдіть в реальний сектор економіки і спробуйте там заробити копійку. Але робити те, щоби створювати схеми і при цих схемах паразитувати на розвитку бізнесу, нікому не дозволено", - заявив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що Уряд буде підтримувати і захищати кожного працівника правоохоронного органу, "який буде боротися з тими, хто переплутав життя, або реальність цього життя". "Звикли за десятки років тільки доїти, ходити і побирати", - зазначив Голова Уряду.

Прем'єр-міністр нагадав, що учора за хабар був затриманий керівник Державної санітарно-епідеміологічної служби України. Також були проведені обшуки у 19 територіальних санепідслужбах. "Ми доведемо цю справу до вироку суду", - заявив Володимир Гройсман.

Він також зауважив, що запровадження електронного декларування у серпні дасть можливість державним службовцям прозвітувати про свої доходи і стати відкритими перед українським суспільством "не з трибун і не з екранів телебачення, а з реальних декларацій".

Володимир Гройсман  наголосив, що іноді державні структури чинять тиск на представників бізнесу. "Приходять інспекції, розмови, штрафи, санкції - це все має відходити в історію", - підкреслив він.

Прем'єр-міністр нагадав, що 10 вересня 2014 року ухвалено постанову Кабінету Міністрів України №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", згідно з якою мала бути припинена дія 18 контролюючих центральних органів виконавчої влади та створені замість них 7 органів. Минуло 2 роки, але ще не усі органи ліквідовані, зауважив Володимир Гройсман. Він поставив вимогу швидко завершити із ліквідацією контролюючих структур.

На переконання Голови Уряду, необхідно ставитися з розумінням до потреб виробників, а не заганяти їх в кут. Він навів приклад забудовників, які мають протягом декількох років оформлювати необхідну документацію, чи для того, щоб здати в експлуатацію будівлю.

"Детінізація, зменшення будь-якого впливу чиновників на реальний сектор дасть зростання внутрішнього валового продукту за тих самих умов, що є сьогодні. Економіка буде зростати швидше. Але треба робити конкретні речі", - зазначив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку