українська російська англійська
Четверта група фахівців з внутрішнього аудиту завершила навчання за міжнародними стандартами
01.07.2016 | 17:04
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 1 липня, на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, за організаційної та фінансової підтримки Міністерства оборони Великобританії четверта група фахівців з внутрішнього аудиту завершила навчання за міжнародними стандартами.

Шостий рік триває співробітництво Міністерства оборони України з Міністерством оборони Великобританії у сфері внутрішнього аудиту, розбудови цілісності, прозорості, доброчесності, підзвітності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових інституціях (“Building Integrity”). У попередні роки 76 фахівців Міністерства оборони України та Збройних Сил України вже пройшли навчання з внутрішнього аудиту за міжнародними стандартами.

У цьому році вперше в одній групі проходили навчання представники аудиторських служб трьох рівнів — зовнішні аудитори Рахункової палати, державні аудитори Державної аудиторської служби України та внутрішні аудитори Міністерства оборони і Збройних Сил України.

Для врахування у навчально-науковій діяльності міжнародних стандартів, розроблених Інститутом внутрішніх аудиторів, який налічує понад 180 тисяч членів з 190 країн світу, до тренінгів долучилися також представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Державної навчально-наукової установи “Академія фінансового управління”.

Під час вручення учасникам тренінгу сертифікатів про успішне завершення навчання директор департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Марина Бариніна висловила щиру вдячність за плідну співпрацю раднику Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України Філіпу Джонсу, директору тренінгової компанії “HOCK International, Ukraine” Яніні Моргуновій, викладачам Тетяні Каменській, Надії Єрмоленко, Надії Сірко та Сергію Івахненкову, керівництву Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

«Вивчення і впровадження найкращих світових практик у поєднанні з власним досвідом — це єдино можливий шлях до інтеграції в міжнародне професійне товариство, а головне — це випробуваний інструмент підвищення ефективності внутрішнього аудиту та збільшення його реальної цінності для органів державного сектора. Саме тому завдання щодо підготовки внутрішніх аудиторів Міністерства оборони та Збройних Сил України за міжнародними стандартами передбачені Річною національною програмою Україна — НАТО на 2016 рік, яка затверджена Указом Президента, та Матрицею досягнення стратегічних цілей і виконання основних завдань оборонної реформи, що є додатком до Стратегічного оборонного бюлетеня України, схваленого Указом Президента України від 6 червня цього року», — зазначила головний аудитор оборонного відомства.

Основними завданнями внутрішнього аудиту є надання незалежних рекомендацій щодо удосконалення системи управління, внутрішнього контролю та управління ризиками. Враховуючи це, у Стратегічному оборонному бюлетені України з метою зменшення корупційних ризиків у діяльності сил оборони однією з операційних цілей визначено підвищення ефективності незалежних контролюючих інституцій, тобто підрозділів внутрішнього аудиту.

«Внутрішній аудит активно допомагає впровадженню прозорих, чітких та зрозумілих правил і процедур, що сприяють високому рівню державного управління відповідно до міжнародних стандартів (“good governance”), поширенню культури нетерпимості до корупції та розбудові доброчесності. А використання кращого світового досвіду дозволяє внутрішнім аудиторам оборонного відомства надавати рекомендації, реалізація яких позитивно впливає на управління державними ресурсами, що виділяються для потреб оборони. Спільно з іноземними партнерами ми плануємо продовжувати навчання не лише для внутрішніх аудиторів, а й для військових і цивільних керівників, які приймають управлінські рішення», – повідомила Марина Бариніна.  

версія для друку