українська російська англійська
Остап Семерак: Наступного тижня Парламент повторно розгляне надважливий для екологічного майбутнього законопроект "Про оцінку впливу на довкілля"
02.07.2016 | 11:07
Міністерство екології та природних ресурсів України

Законопроект 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля» стоїть одним з перших у порядку денному  роботи Парламенту на наступний тиждень. Про це Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив  вчора на 5 каналі в програмі «Погляд».

«Сподіваюся, що у вівторок у Парламенті буде прийнятий законопроект 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля», який вже вдруге виноситься на розгляд  народним депутатам», - зазначив Остап Семерак.

 Нагадаємо, що 19 травня 2016 року під час голосування цей законопроект  не набрав необхідної кількості голосів і був відправлений на доопрацювання.

«Ми провели роз’яснювальну роботу із членами Парламенту і внесли запропоновані зміни до другого читання, пройшли погодження в комітетах. Минулого разу  Верховна Рада, не ухваливши цей закон, проігнорувала наші зобов’язання щодо екологічного сектора Угоди про Асоціацію з ЄС. Це - наше зобов’язання, і ми повинні його виконати»,- зазначив Міністр.

Остап Семерак наголосив, що  прийняття закону  зобов’яже  компанії, які   мають бажання працювати на тій чи іншій території, проходити оцінку  наслідків впливу на довкілля. Крім того, цей закон забезпечить  участь громадськості в обговоренні і розвитку територій.

«Якщо інвестор хоче побудувати біля населеного пункту, скажімо, для прикладу, нафтопереробний завод або хімічне виробництво, то після ухвалення  цього закону він зобов’язаний буде пройти обговорення з громадою,  отримати висновок екологів про вплив цього виробництва на довкілля і вже потім розпочати будівництво. І це дасть можливість бути впевненим, що це виробництво не буде негативно впливати на якість життя як людей, так і навколишнього природного середовища»,- підкреслив Остап Семерак.

Міністр також нагадав, що в європейських країнах давно діє практика, коли  жодне фінансування з боку іноземних фінансових  інституцій чи бізнесу   не розпочнеться  без оцінки впливу  проекту на довкілля.

«Проведення екологічної оцінки – це загальний світовий тренд розвинених країн, який ми повинні запровадити в нашій країні. Збереження та захист природного навколишнього середовища повинні стати важливим елементом української політики» , - зазначив Міністр.  

версія для друку