українська російська англійська
Остап Семерак: Ратифікувавши Паризьку угоду, Україна отримує шанс впливати на міжнародну політику захисту клімату
02.07.2016 | 11:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Ратифікувавши Паризьку угоду, Україна стане однією із засновниць виконавчих органів нової міжнародної системи боротьби зі зміною клімату.

Україна має всі шанси у найближчі десятиліття впливати на міжнародну світову політику захисту клімату та стати однією із країн-засновниць виконавчих органів влади за умов, якщо якнайшвидше пройде шлях ратифікації Паризької угоди. Про це в ефірі «5 каналу» розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За його словами, для України зараз стратегічно важливо стати повноцінним учасником глобального кліматичного процесу.

«Сподіваюся, що до кінця роботи нинішньої сесії нам вдасться ратифікувати Паризьку угоду і Україна тоді зможе бути серед країн-засновниць виконавчих органів нової системи боротьби зі зміною клімату. Ця робота почнеться у вересні нинішнього року в штаб-квартирі ООН», - розповів Міністр.

Він також підкреслив, що від спільних зусиль усіх гілок української влади залежить: чи опиниться Україна поряд із іншими країнами-підписантами, засновником нової екологічної політики.

Остап Семерак нагадав, що днями Мінприроди презентувало проект Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату, яка визначатиме стратегію політики України щодо викликів, пов’язаних зі зміною клімату, скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів.

«Ми отримали позитивне схвалення від науковців та громадських організацій. Цю Концепцію найближчим часом затвердимо в Кабінеті Міністрів. Цей документ і ратифікація Паризької угоди –  одні з важливих пріоритетів для нас на цей рік», - резюмував Міністр.

Нагадаємо, у квітні цього року Україна разом зі 174-ма державами підписала Паризьку угоду, яка встановлює нову міжнародну політику у сфері зміни клімату.

Паризька кліматична угода набере чинності на 30 день після того, як її ратифікують щонайменше 55 країн, на які в сукупності припадає, як мінімум, 55% викидів парникових газів.

версія для друку