українська російська англійська
Щодо тимчасового призупинення дії українсько-польської міжурядової Угоди про правила місцевого прикордонного руху
02.07.2016 | 15:23
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

У контексті проведення саміту НАТО (Варшава, 8-9 липня 2016 року) та Світових днів молоді (Краків, 25-31 липня 2016 року), починаючи з  01:00 за київським часом 4 липня 2016 року, польська сторона тимчасово призупинить дію міжурядової українсько-польської Угоди про правила місцевого прикордонного руху.

Рішення польської сторони прийнято відповідно до статті 14 вищезгаданої Угоди, яка передбачає, що кожна з Договірних Сторін може, з причин громадської безпеки, громадського порядку або здоров’я населення, зупинити дію положень цієї Угоди повністю або частково. 

Відтак, громадянам України – мешканцям прикордонної зони, які планують відвідувати Польщу, необхідно взяти до уваги, що перетин українсько-польського кордону тимчасово відбуватиметься не за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, виданими відповідними органами Республіки Польща, а на загальних підставах – при наявності паспорта для виїзду за кордон та дозвільних документів, що дають право на в’їзд та перебування в Польщі (віза, дозвіл на тимчасове чи постійне проживання тощо).

Відновлення польською стороною режиму місцевого прикордонного руху очікується орієнтовно з 2 серпня 2016 року. Відповідно до пункту 2 статті 14 Угоди Договірна Сторона, яка зупинила застосування частково або повністю положень цієї Угоди, повідомляє дипломатичними каналами іншу Договірну Сторону про скасування цього рішення негайно після припинення причин, за якими воно було прийняте.

Крім того, громадянам, які транзитом слідуватимуть територією Польщі, слід врахувати, що протягом згаданого періоду Польщею буде тимчасово відновлено прикордонний контроль за усім периметром свого кордону.

Просимо громадян України згаданих категорій врахувати цю інформацію перед плануванням поїздок до Польщі чи транзиту її територією.

 

 

 

версія для друку