українська російська англійська
Наталія Микольська: Україна вживатиме адекватних заходів у відповідь на торговельну агресію РФ
04.07.2016 | 20:24
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Україна вживатиме адекватних заходів у відповідь на торговельну агресію РФ. Про це на брифінгу сьогодні заявила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України. Вона повідомила про результати засідання оперативного Штабу з реагування.

Відповідно до Указу Президента РФ, опублікованого 3 липня 2016 року, були запроваджені додаткові обмеження щодо транзиту через територію РФ товарів з території України до Казахстану та Киргизстану.

Сьогодні станом на 16:00 вантажі з України вільно перетинають російський та білоруський кордони. Для того, щоб указ повною мірою вступив у дію, Російська Федерація має прийняти ще ряд відповідних підзаконних актів.

“Застосовані з боку РФ заходи можуть призвести до фактично повної зупинки і заборони транзиту українських товарів до Казахстану, Киргизької Республіки та третіх країн через територію РФ”, - наголосила Наталія Микольська. 

Під час брифінгу заступник Міністра також підкреслила, що такі дії Російської Федерації є продовженням економічної агресії проти України. На найближчому засіданні Ради з торгівлі товарами та Генеральної ради СОТ Україна вимагатиме негайного скасування запроваджених обмежувальних заходів РФ. В той же час заступник Міністра наголосила, що вже ведуться переговори з нашими партнерами по СОТ щодо підтримки позиції України у даній ситуації.

На даний момент триває підрахунок збитків, що понесе Україна через запровадження обмежень з боку РФ. Варто враховувати не лише втрати від припинення експорту товарів, але й прибуток, який не отримають українські перевізники за надання своїх послуг.

Запроваджені обмеження, об'єктивно, є торговельною агресією, і Україна не може не вживати заходів у відповідь. Як підкреслила Наталія Микольська, Україна завжди діяла і діятиме відповідно до принципу адекватності - заходи української сторони мають відповідати економічній шкоді, що завдається Україні. Наразі уже готовий відповідний пакет документів. Про які саме заходи з боку Україні йдеться буде повідомлено найближчим часом.

 

версія для друку