українська російська англійська
Начальники Генеральних штабів ЗС України та Грузії обговорили питання двостороннього військового співробітництва
05.07.2016 | 10:54
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

4 липня в рамках офіційного візиту в Україну начальника Генерального штабу Збройних Сил Грузії генерал-майора Вахтанга Капанадзе відбулася його робоча зустріч з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Віктором Муженком.

«Ми маємо багато спільних питань для обговорення та обміну досвідом. Це досвід грузинсько-російської війни, підготовка застосування Збройних Сил, реабілітація поранених українських військовослужбовців у лікувальних закладах тощо», — зазначив генерал армії України Віктор Муженко.

Під час переговорів сторони обговорили питання регіональної безпеки та поглиблення двостороннього військового співробітництва. Наразі у спеціалізованому Гірському навчально-тренувальному центрі ЗС Грузії проходять фахову підготовку військовослужбовці Збройних Сил України. Загалом з 2007 року вже 57 українських військовослужбовців пройшли курси гірської підготовки. Ще троє українських військовослужбовців на даний час проходять базовий курс гірської підготовки у місті Сачхере.

Крім того, завдяки підписаному минулого року Меморандуму між Міністерствами оборони України та Грузії про реалізацію спільного проекту щодо організації реабілітації українських військовослужбовців, які зазнали бойових поранень під час участі в антитерористичній операції на Сході України, грузинська сторона організовує курси психологічної реабілітації українських солдатів, офіцерів і членів їх сімей у медико-психологічному реабілітаційному центрі Міністерства оборони Грузії, що у місті Церовані. З серпня 2015 року 34 українських військових вже пройшли зазначений курс.

«Ми давно вийшли за рамки офіційних зустрічей і багато питань вирішуємо в робочому порядку. Адже розуміємо важливість та необхідність взаємовигідної співпраці», – наголосив генерал-майор Вахтанг Капанадзе та висловив вдячність за теплий прийом і плідні конструктивні переговори.

У рамках візиту в Україну очільник Генерального штабу Збройних Сил Грузії відвідає Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова. Також запланована участь генерал-майора Вахтанга Капанадзе у Дні високоповажних гостей на українсько-американському командно-штабному навчанні «Репід Трайдент – 2016».

 

версія для друку