українська російська англійська
Прем'єр-міністр та посли країн-членів ГУАМ в Україні скоординували зусилля щодо поглиблення багатосторонньої взаємодії та практичного співробітництва держав у регіоні
05.07.2016 | 18:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок, 5 липня, провів зустріч із Генеральним секретарем та керівниками посольств країн-членів Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ. Сторони скоординували зусилля щодо поглиблення торговельно-економічного співробітництва між членами організації, обговорили практичні заходи стосовно запровадження Зони вільної торгівлі між країнами-членами.

Прем'єр-міністр наголосив, що країни мають значний потенціал як для багатостороннього співробітництва, так і розвитку двосторонніх відносин. Зокрема, важливо приділити увагу використанню транспортного та транзитного потенціалу.

Також необхідно провести переоцінку економічних і торговельних можливостей країн-членів, що особливо важливо, зважаючи на виклики «неправових підходів щодо торговельних обмежень по відношенню до України», зауважив Володимир Гройсман. Він виступив за створення бізнес-майданчика в рамках ГУАМ для обміну думками щодо залучення інвестицій та розвитку економіки.

Прем'єр-міністр окремо наголосив на необхідності запровадження Зони вільної торгівлі між країнами – членами ГУАМ. «Я думаю, що нам би було надзвичайно корисно впровадити у життя Зону вільної торгівлі. Це є надзвичайно важливим рішенням, яке ми могли би з вами ухвалити у найкоротшій перспективі», - зазначив він.

Володимир Гройсман підкреслив важливість посилення співпраці ГУАМ зі Сполученими Штатами Америки, Японією, країнами Вишеградської четвірки та країнами Балтії. «Формат «ГУАМ +» є дуже доцільний для нашої спільної подальшої взаємодії», - зазначив він.

Голова Уряду виступив з ініціативою організації зустрічі глав урядів країн – членів ГУАМ восени цього року у Києві, в центрі уваги якої мала б бути тематика запровадження Зони вільної торгівлі, поглиблення економічної співпраці та можливість створення органів взаємодії бізнесу. «Настав час, коли ми можемо додати нової сили до нашої взаємодії», - підкреслив він.

Керівники посольств Грузії, Азербайджану та Молдови подякували Володимиру Гройсману за ініціативу проведення зустрічі прем'єр-міністрів країн – членів ГУАМ. Домовлено розпочати практичну роботу над підготовкою і змістовним наповненням цього багатостороннього заходу.

Співрозмовники також обговорили актуальні питання двосторонньої співпраці країн, зокрема щодо підвищення торговельного обороту та реалізації спільних інфраструктурних проектів.

У ході зустрічі домовлено відновити роботу українсько-грузинської та українсько-молдовської міжурядових комісій з питань торговельно-економічного співробітництва та провести у вересні відповідні спільні засідання.

У зустрічі взяли участь Генеральний секретар організації «ГУАМ» Алтай Ефендієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан та Тимчасовий повірений у справах Азербайджанської Республіки в Україні Назім Алієв.

 

 

версія для друку