українська російська англійська
Двостороннє військове співробітництво Збройних Сил України має стійку тенденцію до розширення
05.07.2016 | 18:31
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Функціонування Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування є прикладом використання найефективніших механізмів співпраці із збройними силами іноземних держав у військовій сфері оборони. На цьому в ході брифінгу у прес-центрі Міністерства оборони України наголосив начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Леонід Голопатюк. За його словами, двостороннє військове співробітництво має стійку тенденцію до розширення.

Свідченням ефективності Комітету стало приєднання до його діяльності, крім США, ще Канади, Великобританії, Литви, Естонії та Польщі.

Об’єднаний координаційний комітет включає 12 підкомітетів та охоплює майже всі сфери діяльності Збройних Сил України. До основних його здобутків належать:

пілотний проект з реформування Сил спеціальних операцій ЗС України;

створення двох Центрів з підготовки – в Яворові для Сухопутних військ і в Бердичеві для Сил спеціальних операцій;

успішне функціонування Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна (JMTG-U), в рамках діяльності якої проводиться  підготовка підрозділів ЗСУ за стандартами НАТО на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки;

підготовка інструкторами ЗС США особового складу Сил спеціальних операцій;

підготовка канадськими інструкторами фахівців Військової служби правопорядку ЗС України та фахівців з розмінування.

Також британськими інструкторами проведено цілу низку курсів з питань: піхотної підготовки з модулем польової медицини та ведення бойових дій в міських умовах, підготовки саперів, підготовки штабних офіцерів та логістичного забезпечення.

 

версія для друку