українська російська англійська
Норвегія зацікавлена у поглибленні партнерства з Україною
06.07.2016 | 16:30
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

«Норвегія зацікавлена у поглибленні партнерства з Україною. Нашим спільним завданням є наповнення такого партнерства конкретним змістом», - заявив Міністр закордонних справ Норвегії Бьорге Бренде 6 липня ц.р. під час переговорів з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Високо оцінюючи стан двосторонньої взаємодії, Міністри домовилися підготувати комплексний двосторонній план заходів, який би, серед іншого, передбачав нарощення практичної допомоги Норвегії у здійсненні системних реформ в Україні. У цьому зв’язку пріоритетного значення було надано судовій системі, реформуванню пенітенціарної служби України, сфері енергоефективності, фіскальній службі.

Міністр Павло Клімкін висловив вдячність за відчутну фінансову та технічну допомогу Норвегії, у т.ч. для вирішення проблем категорії внутрішньо переміщених громадян України. Крім того, було високо оцінено рішення Норвегії щодо реалізації норвезько-американського проекту з розмінування. Міністр Бьорге Бренде дав позитивну оцінку стану імплементації реформ в Україні й підкреслив, що показники зростання української економіки є першими чіткими індикаторами ефективності цих реформ, що є надзвичайно важливим для інвесторів.

Важлива увага під час переговорів була приділена стану імплементації Мінських домовленостей. Норвезький Міністр наголосив, що позиція його країни залишається незмінною - тільки з виведенням Росією своїх військ з території окупованого Донбасу, після припинення Москвою постачання військової техніки у регіон конфлікту, а також фінансової підтримки сепаратистів можуть бути створені передумови для проведення місцевих виборів на Донбасі. Міністри також висловили спільну думку, що міжнародні санкції проти Росії є важливим інструментом тиску на Кремль задля повернення Росії до міжнародного правового поля.

 

 

версія для друку