українська російська англійська
Прем'єр-міністр та Міністр закордонних справ Норвегії Бьорге Бренде обговорили порядок денний реформ в Україні та напрямки продовження співпраці країн
06.07.2016 | 17:28
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у середу, 6 липня, зустрівся із Міністром закордонних справ Королівства Норвегія Бьорге Бренде. Сторони обговорили порядок денний реформ в Україні та обмінялися думками щодо продовження співпраці країн.

Прем'єр-міністр висловився за якнайшвидше започаткування роботи українсько-норвезької міжурядової комісії з економічного співробітництва, установче засідання якої відбудеться в Осло 26-27 вересня цього року. "Ця Комісія є гарним механізмом спільної співпраці", - зазначив він.

Україна зацікавлена у продовженні співпраці із Норвегією, наголосив Прем'єр-міністр. Зокрема, важливим напрямком двосторонньої співпраці є енергетичний сектор.

Прем'єр-міністр поінформував співрозмовника про головні пріоритети роботи українського Уряду, перші вжиті кроки та хід здійснення секторальних реформ. Так, Кабінет Міністрів сконцентрований на забезпеченні макроекономічної стабілізації, покращенні державного управління, боротьбі з корупцією. Зокрема, Уряд розпочав підготовку до приватизації державних підприємств, продовжує дерегуляцію, вперше здійснив реформу газового сектору, зруйнував корупцію у сфері формування ціни на газ та корупцію на фармацевтичному ринку. Кабінет Міністрів працює над реформою енергетичного сектору, у тому числі розвитку вітчизняної гідроенергетики, реформою української митниці.

"Ми йдемо тим шляхом, який дозволить Україні вирватися з того стану, де ми знаходимося через роки стагнації", - зазначив Володимир Гройсман.

Міністр  закордонних справ Норвегії Бьорге Бренде привітав початок судової реформи в Україні і зауважив важливість забезпечення розвитку економіки України та ефективного проведення реформ.

Голова МЗС Норвегії запевнив у підтримці України Норвегією та відзначив значний потенціал збільшення партнерських відносин країн.

Сторони також торкнулися питань протистояння викликам, що стоять перед Україною, зокрема політичного популізму та російської агресії.

Володимир Гройсман зауважив, що Україна покладає великі надії на саміт НАТО, який відбудеться у Варшаві 8-9 липня. Голова Уряду підкреслив важливість підтримки з боку Норвегії в рамках співпраці з Північноатлантичним альянсом та подякував за підтримку України на міжнародній арені.

 

 

 

версія для друку