українська російська англійська
Євген Нищук ознайомився зі станом та проблематикою мистецького середовища Одещини
06.07.2016 | 18:11
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У рамках робочої поїздки на Одещину Міністр культури України Євген Нищук провів ряд зустрічей з керівництвом міста та області, поспілкувався з керівниками закладів культури, зокрема – місцевих театрів – Одеського національного академічного театру опери та балету, Одеського обласного академічного російського драматичного театру, а також отримав довідку про роботу та ряд актуальних проблем у Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька.

Разом із заступником голови Одеської ОДА Соломією Бобровською та начальником управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Оленою Олійник Міністр оглянув приміщення Одеського музею морського флоту України. Євген Нищук зазначив, що на державному рівні підніматиме питання щодо відновлення його повноцінного функціонування як музейного закладу, що було фактично призупинене після ряду пожеж – у 2005, 2015 та 2016 роках.

Євген Нищук поспілкувався з військовими: командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України та піднявся на кілька морських суден, зокрема флагман ВМС ЗСУ фрегат “Гетьман Сагайдачний” та середній десантний корабель “Юрій Олефіренко” (днями це судно змінило назву “Кіровоград” та стало носити ім’я українського військового, капітана I рангу ЗСУ, командира 73-го морського центру спеціального призначення Військово-Морських Сил ЗСУ (2014–2015), що загинув 16 січня 2015 року під час мінометного обстрілу під м. Маріуполь (Донецька обл.)).

“Україна – морська країна – була, є і буде нею, і ця історія тягнеться ще від Гетьмана Сагайдачного та козаків до сучасних українських Героїв. А Одеса – це нині оплот морського захисту усієї української держави, – сказав Євген Нищук. – Тож саме зараз, і саме в Одесі, серед таких різних людей,  різного віку та смаків, але кожен з яких понад усе бажає настання миру в Україні, необхідно створити умови для можливості самобутнього розвитку та мистецької реалізації. Адже культура – це емоційна складова нашого духу, наших устремлінь, завдяки якій, пройшовши ризики, ми зможемо перейти до фази мирного творення”.

У ході спілкування з військовими Євген Нищук також погодився з необхідністю створення сучасних українських патріотичних пісень для армії, які б прийшли на заміну старим радянським. Зі свого боку Міністр пообіцяв закликати музикантів долучитися до цієї ініціативи та підтримати її на високому державному рівні.

 

версія для друку