українська російська англійська
Обговорено питання дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України
07.07.2016 | 09:43
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

6 липня відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин за участю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки.

Засідання Комітету було присвячене звіту профільних структур в частині реалізації Рекомендацій парламентських слухань стосовно дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин  Григорій Немиря під час вступного слова зазначив, що згідно із глобальним звітом, у 2015 році у світі було зареєстровано безпрецедентну кількість вимушених переселенців – понад 40 мільйонів. «Україна за кількістю переселенців посіла 4 місце після Сирії, Ємену та Іраку. Станом на 4 липня 2016 року в Україні зареєстровано 1 790 267 внутрішньо переміщених осіб», - зазначив він.

Однією з найболючіших проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО) заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука назвав проблему поновлення соціальних виплат. Друге гостре питання – забезпечення житлом переселенців. На його думку, система паперового документообігу та нагромадження вимог в частині отримання довідок внутрішніми переселенцями абсолютно себе вичерпала і потребує змін.

«Необхідно переходити на цифрові носії та працювати з Ощадбанком для ефективних і швидких виплат – мобільні пункти можуть обслуговувати клієнтів вздовж лінії розмежування. Щодо другого питання. Ситуація із забезпеченням житла внутрішньо переміщених осіб катастрофічна. Це проблема загальнонаціональна, а не питання двох чи трьох міністерств. Переважна більшість переселенців на даний момент зареєстрована в Донецькій та Луганській областях. Зокрема, в Донецькій області – понад 700 тисяч, і перед нами стоїть завдання фактично побудувати інфраструктуру з робочими місцями та житлом для цілого обласного центру», - зазначив Георгій Тука.

 

версія для друку