українська російська англійська
Павло Розенко: Альтернативи закупівлям ліків через міжнародні організації немає
07.07.2016 | 16:27
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Всі закупівлі ліків у 2016 році будуть здійснені міжнародними організаціями. Про це сьогодні на круглому столі «Державні закупівлі лікарських засобів через міжнародні організації. Аналіз ефективності. Запуск нового тендерного циклу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Стратегічне рішення щодо передачі закупівель ліків від МОЗу міжнародним організаціям було абсолютно правильним. Саме тому вже сьогодні ми бачимо певний спротив і намагання цей процес повернути назад. Саме успішність цього процесу дуже занепокоїла певні кола», - сказав він.

За словами Павла Розенка, завдяки передачі закупівель міжнародним організаціям вдалося забезпечити чіткий зовнішній контроль за процесом закупівель, отримати реальну економію бюджетних коштів та реальну можливість закуповувати більш якісні ліки.

«У Міністерстві соціальної політики я проводив абсолютно чітку лінію – Міністерство має бути ідеологом і провайдером реформ, а не тендерним комітетом, і діяльність Міністерства до розподілу коштів і проведення тендерів не повинна зводитись. Це моя принципова позиція і зараз», - наголосив він.

Павло Розенко також зауважив, що Уряд не має жодних планів щодо передачі цих функцій на будь-які інші рівні: чи то повернення в МОЗ, чи то передачі на обласний чи районний рівні. «Альтернативи міжнародним закупівлям ліків у 2016 році немає», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко наголосив на тому, що Уряд вимагає забезпечити рівні права для всіх учасників тендерних процедур. «Вимога одна – рівний доступ, рівні права, єдині для всіх правила гри, жодних преференцій переваг чи штучних обмежень в процесі проведення тендерних процедур», - сказав Віце-прем’єр-міністр, висловивши сподівання, що закупівлі 2016 року пройдуть більш чітко і організовано.

 

 

версія для друку