українська російська англійська
Володимир Гройсман закликав народних депутатів ухвалити закони, що дозволять забезпечити здійснення соціальних виплат та повернути до бюджету кошти, здобуті злочинним шляхом колишніми високопосадовцями
07.07.2016 | 17:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав народних депутатів ухвалити законопроекти з порядку денного засідання Парламенту, що дозволять забезпечити здійснення соціальних виплат у країні, продовжити співпрацю із Міжнародним валютним фондом та повернути до Державного бюджету арештовані 1,5 млрд доларів, здобутих злочинним шляхом колишніми високопосадовцями.

"Хочу звернутися до вас з проханням підтримати ряд важливих питань, які стосуються не Уряду України, не депутатів, які знаходяться у цій залі, - які стосуються якості життя кожного українського громадянина", - заявив Володимир Гройсман на вечірньому засіданні Верховної Ради України у четвер.

Зокрема, він звернув увагу парламентарів до питання затвердження Ради Національного банку України. Голова Уряду зазначив, що проектом бюджету на 2016 рік, що був затверджений Парламентом, передбачено, що за рішенням Ради Національного банку України до Державного бюджету мають бути направлені 38 млрд грн, що будуть спрямовані на виплати заробітних плат, енергоносіїв, пенсій і інших обов'язкових платежів, підтримку фінансування армії.

"Це дохід Державного бюджету. Без цієї наглядової ради ми не можемо це зробити - і це буде означати тільки єдине, що ми не зможемо платити, бо Парламент не прийняв необхідне рішення і не призначив наглядову раду", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що Рада НБУ створена для того, щоб здійснювати контроль за діяльністю Національного банку.

Прем'єр-міністр також закликав розглянути і ухвалити пакет законів, які були внесені попереднім Урядом та перевнесені новим складом Кабінету Міністрів, щодо забезпечення виконання програми співпраці з МВФ.

"Прийняття цих законів дасть можливість забезпечувати макроекономічну стабільність у нашій країні. Це насправді потрібно для українських громадян. Це потрібно для кожного громадянина, який має сьогодні отримати відчуття перспективи на те, що в Україні усе далі буде складатися тільки краще", - зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду наголосив, що з початку року економіка України показала невелике зростання. Такого рівня недостатньо, але цей позитивний сигнал потрібно зберігати і пришвидшувати ріст економіки, зазначив він.

"Реформи, які ми робимо, потрібні не МВФ - вони потрібні Україні для того, щоб ми стали інституційно сильними, для того, щоб ми, використовуючи кращі практики, змінювали життя у нашій країні", - підкреслив Володимир Гройсман та закликав народних депутатів до консолідованої підтримки цього питання.

Крім того, на порядку денному Парламенту - питання щодо повернення до Державного бюджету 1,5 млрд доларів, здобутих злочинним шляхом колишніми високопосадовцями, які заарештовані на рахунках українських банків.

"Ми маємо все зробити для того, щоб повернути у законний спосіб ці кошти до Державного бюджету, повернути їх на місце і змусити слугувати українському суспільству", - наголосив Володимир Гройсман.

Він закликав народних депутатів проявити політичну волю для ухвалення рішення, що дозволить "розпочати процес справедливості". "Ми не можемо дати повторно вкрасти ці кошти через використання прогалин в українському законодавстві", - наголосив Голова Уряду.

"Дуже прошу і закликаю зайти до зали і прийняти необхідні рішення для того, щоб ми забезпечили стабілізацію у нашій країні, для того, щоб ми забезпечили виплату необхідних коштів для нашої бюджетної сфери, фінансування інших програм, у тому числі і модернізацій, і реконструкцій, і будівництв у нашій країні", - зазначив Володимир Гройсман, звертаючись до народних депутатів.

"Я щиро вірю у те, що ми з вами обиралися саме для того, щоби приймати рішення, брати на себе відповідальність і добиватися успіху. Як Голова Уряду можу підтвердити, що налаштований на те, щоб спільно ми зробили успіх, але це залежить від того, наскільки ми здатні приймати рішення", - підкреслив він.

 

версія для друку