українська російська англійська
Павло Розенко обговорив з міжнародними експертами питання запровадження та забезпечення функціонування в Україні системи послуг раннього втручання
07.07.2016 | 17:37
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко обговорив із делегацією міжнародної організації Open Society Foundation та українськими експертами питання напрацювання стратегії для створення національної системи раннього втручання.

«Розвиток програм раннього втручання є одним з найголовніших питань, які ставить перед собою чинний Уряд. Ми готові розпочинати цей процес в Україні. Перші кроки до формування стратегії і запровадження пілотних програм вже зроблені», - сказав Павло Розенко під час зустрічі.

За його словами, щодо необхідності створення ефективної системи раннього втручання в Україні є абсолютна єдність усіх гілок влади. «Указом Президента України 2015 року затверджена  Національна стратегія у сфері прав людини, де окремим пунктом передбачене запровадження системи послуг раннього втручання в Україні.  Відповідні положення зафіксовані і в урядових документах, зокрема у плані заходів щодо реалізації конвенції ООН з прав людей з інвалідністю, а також у рекомендаціях парламентських слухань щодо освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення дітей з порушеннями психофізичного розвитку», - нагадав Павло Розенко.

Він запевнив, що чинний Уряд готовий і до напрацювання відповідних стратегічних документів, і до реалізації конкретних проектів.

«Проблема раннього втручання є надзвичайно актуальною для України, адже за оцінками, в тому числі міжнародних, експертів, в Україні близько 1 млн дітей потребують участі у системі раннього втручання», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

«На сьогодні у нас два ключові напрямки роботи: це удосконалення нормативної бази, стратегічних документів для розвитку процедури раннього втручання та реалізація конкретних пілотних проектів в областях. І наше завдання – обєднати зусилля центральної та місцевої влади щодо запровадження таких конкретних проектів», - підкреслив Павло Розенко.

Експерти наголосили на важливості налагодження міжвідомчої співпраці для ефективного впровадження в Україні послуг раннього втручання.

 

 

версія для друку