українська російська англійська
Володимир Гройсман: Публічна приватизація дозволить викорінити корупційні схеми на державних підприємствах
07.07.2016 | 19:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Внесення змін до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, дозволить розпочати публічну, відкриту приватизацію низки державних підприємств та викорінити корупційні зловживання на цих компаніях.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на вечірньому засіданні Верховної Ради України у четвер, коментуючи відмову народних депутатів включити до порядку денного сесії та прийняти рішення щодо законопроектів №№ 4536, 4536-1 "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей" та №4799 "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо виключення підприємств паливно-енергетичного комплексу з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані".

"Це [ухвалення цих законів] дає нам можливості сьогодні виставити на публічну приватизацію, публічну, відкриту, ці компанії і перестати дивитися на них як годівницю і підтримку корупційних схем, - заявив Володимир Гройсман. - Коли ми голосуємо це рішення, ми даємо можливість для публічного процесу, і чесно дивимося в очі українському суспільству".

Голова Уряду запропонував народним депутатам прийняти ці закони у першому читанні для того, щоб розпочати спільну роботу та забезпечити публічність підготовки до приватизації.

Прем'єр-міністр наголосив, що державне управління підприємствами породжує корупцію. Він зазначив, що в Україні нараховується 3,5 тис. державних підприємств.

"Ми усі боремося з корупцією. Скільки не знімайте керівників у таких структурах, вони вічно будуть корумповані. Треба відходити від них", - зауважив Володимир Гройсман.

Як приклад Прем'єр-міністр навів державне підприємство "Укрспирт": "Скільки в нашій країні будуть "гнати лівий спирт"? Скільки в нашій країні "Укрспирт" буде однією з найбільш високо корумпованих структур?" - наголосив він.

 

версія для друку