українська російська англійська
Міністр культури Євген Нищук зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Літвіном
08.07.2016 | 10:53
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури Євген Нищук провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Літвіном. Основною темою зустрічі  стало обговорення ситуації, що склалася з  українським гуртом Ot Vinta, який 2 липня було зупинено польськими прикордонниками на українсько-польському кордоні і  не допущено на територію Польщі.

«Не можу обійти ситуацію,  яка склалася з українським гуртом. Є необхідність зрозуміти і вибудувати в подальшому ситуацію з митцями, музикантами, в тому числі, коли це пов’язано із запрошеннями на фестивалі з перетином кордону, коли митці стикаються з проблемою безпосередньо на кордоні. Я сподіваюсь, що ми  разом напрацюємо певний механізм, щоб уникнути в подальшому подібних прикрих ситуацій, а українські митці не опинялися б у таких неприємних ситуаціях та не стикалися б з подібними випадками безпосередньо на кордоні», - зазначив Євген Нищук.

Генрик Літвін визнав прикрість цього інциденту, наголосивши, що цей конкретний випадок носить суто ситуативний характер і не є системним.

Зі свого боку Євген Нищук подякував пану Послу за розуміння ситуації, що склалася, та за надані роз’яснення, важливі для формування адекватної реакції українських митців на інцидент з музикантами Ot Vinta.

Перший заступник Міністра Світлана Фоменко також привернула увагу пана Посла до того, що Україна нещодавно приєдналася до Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) та визначила національного координатора та базову інституцію в країні, які опікуватимуться питаннями обміну досвідом та найкращими практиками реставрації культурних цінностей. Світлана Фоменко висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з представниками польської реставраційної школи, відомої далеко за межами Польщі.

Сторони  також обговорили стан підготовки до підписання Програми співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща на 2016-2020 роки.

 

версія для друку