українська російська англійська
Україна високо цінує підтримку Австрії на шляху підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики
08.07.2016 | 14:36
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

7 липня 2016 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер провели зустріч та обговорили стан розвитку сфер енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні, а також заплановані ініціативи.

На початку зустрічі Сергій Савчук повідомив, що Україна взяла чіткий курс на подолання енергетичної залежності. Тому пріоритетами були і є скорочення споживання газу, його заміщення альтернативними джерелами енергії, залучення населення до заходів з енергоефективності.

"За останні два роки плідної роботи ми запровадили низку важливих законодавчих ініціатив у сфері енергоефективності, застосовуючи кращі європейські практики. І в цьому нам допомагають європейські партнери, у тому числі з Секретаріату Енергетичного Співтовариства, що у Відні (Австрія)", - наголосив Голова та нагадав про схвалений на останньому засіданні Уряду законопроект про енергоефективність будівель. Голова також повідомив про проведену у співпраці з австрійськими партнерами роботу над законопроектами про енергоефективність та комерційний облік комунальних послуг. Останній вже зареєстровано у ВРУ.

"Ми цінуємо підтримку Австрії на шляху реформ і докладаємо максимум зусиль, щоб пришвидшити темпи імплементації вимог Директив ЄС у вітчизняне законодавство", - зазначив він.

Обговорюючи зрушення у сфері енергоефективності, Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер висловила задоволення результатами дії Урядової програми з енергоефективності, якою скористалося понад 160 тисяч українських сімей, та прозорістю механізму співфінансування, покладеного в її основу. Програма стала ефективним інструментом стимулювання населення до енергозбереження та утеплення власного житла.

У ході зустрічі Сергій Савчук поінформував і про прийняту законодавчу базу для запровадження ЕСКО-механізму у бюджетній сфері, і про схвалені Національні плани дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Детально розповів про внесені зміни до законодавства, які стимулюватимуть розвиток "зеленого" бізнесу, а також законопроекти, над якими наразі працює Агентство.

Герміне Поппеллер висловила особливу зацікавленість щодо реформування ринку виробництва тепла. З її слів, в Австрії вирішено проблеми підключення до мереж потужностей з виробництва тепла з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Загалом сторони домовилися продовжити співпрацю та обмін досвідом у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Посол запевнила, що Австрія зацікавлена у розширенні співпраці з Україною, надаючи експертну допомогу і підтримку у реалізації подальших реформ та ініціатив у цих сферах.

 

версія для друку