українська російська англійська
Держводагентство вживає заходів щодо запобігання загрозам, пожежам і надзвичайним ситуаціям у природних екосистемах України
08.07.2016 | 15:13
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Держводагентством доручено керівникам водогосподарських організацій вжити відповідних заходів щодо протидії загрозам, пожежам і надзвичайним ситуаціям у природних екосистемах України. Особлива увага, у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, приділяється запобіганню пожежам на торфовищах.

Відповідне рішення прийнято на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка від 01.07.2016 та протоколу засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 25 червня 2016 року під головуванням Геннадія Зубка.

Зокрема, зобов’язано провести моніторинг існуючих міжгосподарських та внутрішньогосподарських осушувальних систем щодо можливості їх використання для запобігання виникненню пожеж на торфовищах та вжити заходів щодо приведення їх у належну технічну готовність; розробити окремі, виходячи із попередньої практики, режими роботи водосховищ, ставків, каналів та підтримання рівнів води в їхніх руслах у пожежонебезпечний період. Також доручено постійно підтримувати у робочому стані регулюючі гідротехнічні споруди, а також відомчі пересувні та польдерні насосні станції; забезпечити постійне підтоплення (затоплення) небезпечних торф’яних ділянок та підтримування необхідного режиму їх вологості.

Окрім цього, зобов’язано створити мобільні аварійні бригади з оперативного реагування на виникнення небезпечних ситуацій та провести навчання з їх професійної підготовки; перевірити засоби гасіння пожеж на відкритих територіях, підготувати необхідну інженерну та автомобільну техніку, забезпечити безперешкодний доступ води з акумуляційних ємностей та водойм для подальшого транспортування і можливості застосування її для пожежогасіння.

Також необхідно проводити з населенням роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості створення перешкод руху води на штучних та природних водотоках.

версія для друку