українська російська англійська
Прем'єр-міністр та колишній Голова Сейму Литви Вітаутас Ландсбергіс обговорили протистояння України викликам російської агресії
08.07.2016 | 17:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у п’ятницю зустрівся з Головою Сейму Литовської Республіки (1990-1992, 1996-2000 рр.) Вітаутасом Ландсбергісом. Співрозмовники обговорили протистояння України викликам усередині країни та щодо протистояння російській агресії.

Володимир Гройсман зазначив, що перед Україною стоїть багато серйозних проблем.

"Ми зараз платимо за процеси трансформації, які, на жаль, не встигли пройти. Ми утворилися як держава, але за 25 років незалежності не подолали корупцію, розбудували слабку систему управління, маємо централізацію влади, як наслідок, слабкі суди. Це все проблеми, які тепер доводиться вирішувати, але вже в умовах анексії Криму та часткової окупації Донбасу. Це виклик для нас", - заявив він.

Також популізм та корупція знищують державність зсередини, зазначив Голова Уряду. Крім того, в Україні є проблема інституційної слабкості.

"Наше завдання – вибудувати державну систему так, щоб вона вирішувала проблеми, а, краще, не допускала", - підкреслив він.

Співрозмовники обговорили наслідки російської агресії в Україні, проблему переселенців, обмін військовополоненими, поступ демократичних країн у протистоянні російській агресії та стан виконання Мінських домовленостей. Прем'єр-міністр наголосив, що Росія не виконує взятих на себе зобов’язань.

Авторитетний політик, колишній Голова Сейму Литви Вітаутас Ландсбергіс висловив підтримку Україні у протистоянні російській агресії. "Ми дивимося на Україну як на спільну справу", - зазначив він.

Володимир Гройсман подякував Литві та країнам Балтії за стійку підтримку України. "Це дуже важливо, ми вам вдячні за це. Ми справді відчуваємо вашу потужну підтримку", - зазначив він.

 

Довідково

Вітаутас Ландсбергіс - перший керівник відновленої Незалежної Литовської Республіки.

Упродовж 1988-1990 рр. був членом політичного руху «Саюдіс» та Головою його Ради. У 1990-1992 рр. - Голова відновленої Верховної Ради (Сейму) Литви. У 1993 році заснував партію «Союз Вітчизни - християнські демократи», яку очолював до 2003 року. У 1996-2000 рр. знову перебував на посаді Голови Сейму Литви. З 2004 по 2014 рр. - депутат Європарламенту від Литовської Республіки.

 

версія для друку