українська російська англійська
У Мінприроди напрацювали план заходів з врегулювання ситуації із забрудненням річок Случ та Хомора
08.07.2016 | 18:12
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні, 8 липня 2016 року, на доручення Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, відбулася міжвідомча нарада з врегулювання екологічної ситуації із забрудненням річок Случ та Хомора за участі представників Мінприроди, народного депутата України Юрія Павленка, представників народного депутата України Романа Мацоли, Держводагентства, Держекоінспекції, Житомирської та Хмельницької облдержадміністрацій, Інституту колоїдної хімії та хімії води НАНУ, було напрацьовано конкретний план дій з поліпшення екологічного стану річок.

За результатами наради було вирішено рекомендувати Житомирській та Хмельницькій ОДА переглянути ліміти забору та використання води, а також із урахуванням маловоддя зменшити ліміти скидання забруднюючих речовин підприємствам – водокористувачам.

Зокрема, ТОВ «Понінківський картонно-паперовий комбінат» зобов’язали забезпечити недопущення понаднормових скидів зворотних вод та утримання у належному стані очисних споруд.

Окремо було вирішено провести інвентаризацію гідротехнічних споруд розташованих у басейні річок Случ та Хомора, більшість з яких сьогодні перебувають без балансоутримувачів. Водночас Державній екологічній інспекції України рекомендовано посилити контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства підприємцями, які є основними забруднювачами річок.

Крім того, представникам виконавчої влади двох областей буде рекомендовано передбачити виділення коштів із місцевого бюджету на фінансування заходів зі зменшення рівня забруднення річок та розчистки русел.

Також попередньо заплановане обстеження прибережних захисних смуг вищезгаданих річок за участі представників обласної влади, Держводагенства та Держекоінспекції та перевірити дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Варто відзначити, що врегулювання ситуації із забрудненням річок перебуває на особистому контролі Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

Нагадаємо, що 7 липня під час особистого прийому громадян до Міністра від імені громади Житомирщини звернувся Тарас Кізюшкін. Місцеві жителі стурбовані екологічним станом річки Случ, в яку за їхніми даними скидає неочищені відходи ТОВ «Понінківський картонно-паперовий комбінат» та інші підприємства-водозабруднювачі, що спричиняє загибель біотики у річках. 

 

версія для друку